Reklama

Otwarcie kasyna w GTA Online przyciągnęło rekordowe rzesze graczy

Choć GTA Online debiutowało w zamierzchłej przeszłości października 2013 roku, to ciągłe wsparcie ze strony studia Rockstar sprawia, że sieciowa produkcja nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Najnowszym przykładem jest niedawne otwarcie Diamond Casino & Resort.

Deweloperzy nie podzielili się dokładnymi wynikami, lecz podali, że zaraz po otwarciu kasyna notowali na serwerach rekordową liczbę graczy. To całkiem imponujące osiągnięcie, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że mowa o tytule, który liczy już niemal sześć lat.

Jak wyjaśniają twórcy, hazardowa aktualizacja sprawiła, że na serwerach zanotowano najwyższą liczbę użytkowników jednocześnie jeśli wziąć pod uwagę jeden dzień, a także cały tydzień.

Wśród przygotowanych atrakcji Rockstar oferuje są nie tylko misje i apartamenty, ale także hazard: 3-kartowy poker, blackjack, ruletkę, jednorękiego bandytę i wirtualne wyścigi konne. Do tego koło fortuny z nagrodami, a także sklep z unikatowymi elementami stroju oraz akcesoriami.

Reklama

Niestety, żadna z tych opcji nie działa w naszym kraju, z wyjątkiem bukmacherskich zakładów na nieistniejące drużyny sportowe z wirtualnego świata. Podobnie jest w wielu innych krajach, takich jak Czechy, Grecja, Chiny, Cupr, Islandia, Indonezja, Luksemburg, Malta, Malezja, Paragwaj i tak dalej.

Rockstar nie zdecydował się na podanie przyczyn takich obostrzeń, ale można domyślić się, że deweloperzy dokładnie sprawdzili, jakie prawo obowiązuje w różnych krajach. Tymczasem prawo hazardowe jest w Polsce dość restrykcyjne i wymaga licencji oraz zezwoleń.

Tymczasem inne atrakcje związane z kasynem pozostają dostępne w Polsce. Głównie są to solowe i kooperacyjne misje oraz odblokowywane wraz z postępami kolejne apartamenty oraz mniejsze dodatki kosmetyczna, jak koszulki dla naszych bohaterów, tatuaże, ale także nowy samochód.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama