Reklama

Oto 10 gier z PS4, które nie zadziałają na PlayStation 5

​Sony od dawna zapewniało, że na PlayStation 5 zadziała "większość" gier z PS4, w ramach opcji wstecznej kompatybilności. "Większość" to jednak nie wszystkie i gracze zastanawiali się, jak rozległe będą te braki. Teraz opublikowano listę i okazuje się, że nie było się czego obawiać - ta jest krótka.

Informacje pojawiły się na oficjalnej stronie pomocy technicznej strony PlayStation, więc nie może być mowy o pomyłce czy "wycieku". Jak się okazuje, zestawienie obejmuje zaledwie dziesięć pozycji, w tym hity, takie jak Joe’s Diner oraz Robinson: The Journey. Nie powinno być większego płaczu.

Reklama

  1. DWVR
  2. Afro Samurai 2 Revenge of Kuma Volume One
  3. TT Isle of Man - Ride on the Edge 2
  4. Just Deal With It!
  5. Shadow Complex Remastered
  6. Robinson: The Journey
  7. We Sing
  8. Hitman Go: Definitive Edition
  9. Shadwen
  10. Joe’s Diner

Warto jednak wspomnieć, że ta lista nie jest najpewniej kompletna, ponieważ Sony nie ma zapewne możliwości, by dokładnie przetestować na PlayStation 5 wszystkie gry wydane na PS4. Zestaw może więc rozszerzać się wraz z upływem czasu i przygotowano specjalne oznaczenie w PlayStation Store.

Gry, które nie będą działać na PlayStation 5 w ramach kompatybilności wstecznej otrzymają bowiem symbol "Grywalne na: tylko PS4". Jednocześnie producent ostrzega, że nawet w przypadku pozycji, które zadziałają w nowej generacji, można spodziewać się błędów i "niespodziewanego zachowania".

Sony sugeruje więc, by najpierw włączyć pozycję z PlayStation 4 i sprawdzić, jak się sprawuje, a dopiero potem decydować się na zakup ewentualnych dodatków. Potwierdzono też, że na PS5 będzie można przenieść gry z zewnętrznych dysków twardych czy przez transfer Wi-Fi - bez pobierania.

Nie da się także nie zauważyć, że producent PlayStation 5 ani słowem nie wspomina nigdzie o kompatybilności wstecznej ze starszymi konsolami: PS3, PS2 i PSX. W sierpniu tego roku Ubisoft sugerował, że zadziałają tylko gry z PS4 i choć wzmiankę szybko usunięto, to chyba jest ona prawdą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje