Reklama

Ostatnie odcinki The Walking Dead trafią na Epic Games Store

​Niespodziewany zwrot akcji, obejmujący dwa z ważnych wydarzeń tego roku. Ostatnie odcinki serii The Walking Dead od zamkniętego już studia Telltale Games jednak się ukażą, lecz będą dostępne tylko w sklepie Epic Games Store, stanowiącym najnowszą konkurencję dla Steama.

Dobra wiadomość jest taka, że choć ostatni sezon popularnego cyklu przygodowego z zombie pojawi się tylko w sklepie Epic Games, to jeśli kupiliśmy już wcześniej sezon na PC, to ostatnie dwa epizody otrzymamy także w miejscu zakupu, a więc także na Steamie. Trochę to skomplikowane.

Co więcej, zwieńczenie opowieści i przygód Clementine trafi nie tylko na PC, ale także na pozostałe platformy sprzętowe, na których wydano już dotychczasowe odcinki, a więc na PS4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Wszystko wskazuje też na to, że to właśnie Epic finansuje prace.

Reklama

"Zespół Epic odpowiada za spory rozdział w historii gier wideo. Jesteśmy podekscytowani mogąc współpracować nad najnowszym wydarzeniem zmieniającym oblicze tego rynku, a więc debiut Epic Games Store" - komentuje Ian Howe ze Skybound Games, wydawcy The Walking Dead.

"Epic natychmiast zgłosił się z chęcią pomocy, by oryginalny zespół mógł dokończyć prace i zagwarantować, że fani otrzymają kompletny ostatni rozdział The Walking Dead" - napisano dalej w komunikacie, sygnowanym także nazwiskiem Dana Murraya ze Skybound Games.

Trzeci odcinek - Broken Toys - ostatniego sezonu zadebiutuje 15 stycznia przyszłego roku. Na ostatni odcinek - zatytułowany Take Us Back - trzeba będzie poczekać nieco dłużej. Nie podano jeszcze konkretnego terminu.

Pod koniec września, w wyniku problemów finansowych, Telltale zostało na dobrą sprawę zamknięte. Zwolniono około 250 pracowników, a wśród skasowanych projektów znalazła się nie tylko przygodówka na bazie serialu Stranger Things, ale także rozpoczęty już, ostatni sezon The Walking Dead.

Rozczarowanie potęgował fakt, że pierwsze dwa odcinki czwartego sezonu już się ukazały, 14 sierpnia i 25 września - na wszystkich platformach sprzętowych. Wyglądało więc na to, że produkcja kończyłaby się w połowie, z dwoma odcinkami, które zostały zaplanowane, ale nigdy nie doczekały się realizacji w wyniku bankructwa firmy. Co więcej, już 26 września ostatni sezon usunięto ze sprzedaży.

Wkrótce zaczęły pojawiać się pewne dobre wiadomości. Po publikacji wieści o upadku studia pojawiło się "wielu partnerów", wyrażających zainteresowanie sfinansowaniem cyklu do końca: "Dzisiaj nie możemy jeszcze nic obiecać, ale aktywnie pracujemy nad rozwiązaniem, które pozwoliłoby dokończyć dwa pozostałe odcinki i wydać je w jakiejś formie" - napisano.

Dzisiaj już wiemy, że wśród zainteresowanych było właśnie Skybound Games, a więc część Skybound Entertainment, firmy należącej i prowadzonej przez samego Roberta Kirkmana, który do dzisiaj pracuje nad komiksami The Walking Dead. Wszystko zostaje więc w rodzinie.

Kwestię dokończenia finałowego sezonu przygodówki The Walking Dead ułatwia nieco fakt, że wydano już dwa odcinki, a trzeci jest prawie gotowy i niemal został już wysłany do certyfikacji wiekowej. Co więcej, rozpoczęto już tworzenie czwartego epizodu - nagrano pierwsze głosy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje