Osiem lat po rozpoczęciu prac, twórcy Star Citizen planują prace

​Z jakiegoś powodu gracze ponownie są rozczarowani, że kosmiczny symulator Star Citizen nie ma jasnej ścieżki rozwoju, pomimo ośmiu lat pracy i zebraniu ponad 300 milionów dolarów na rozwój. Podobna krytyka pod adresem gry przewija się tak długo, jak produkcja powstaje i nic się nie zmienia.

Część graczy zapłaciła za tytuł już w 2012 roku. Ten od tego czasu zdążył zamienić się w dwa projekty (właściwe Star Citizen oraz kampania fabularna Squadron 42). Teraz fani ponownie podnoszą głosy, narzekając na brak komunikacji oraz namacalnych postępów w pracach. Temat powraca raz jeszcze.

Najnowszy wybuch związany jest głównie z Squadron 42, o czym już wspominaliśmy na naszych łamach. "Opublikujemy pełny harmonogram prowadzący do premiery Squadron 42 w grudniu" - zapewniali jakiś czas temu twórcy z Cloud Imperium Games. Problem w tym, że było to w... 2018 r.

Reklama

Dzisiaj mamy już niemal sierpień 2020 roku, a kampanii fabularnej - planowanej pierwotnie na 2016 rok - nadal nie ma na horyzoncie. W marcu studio obiecywało częstszą komunikację, ale na przeszkodzie stanął koronawirus. "Chcemy powiedzieć jasno: Squadron 42 powstaje" - dodano.

Od marca minęły jednak miesiące, a deweloperzy nabrali wody w usta. Aż do teraz. Fanów ogarnął jednak pusty śmiech, ponieważ w najnowszym komunikacie twórcy przyznali, że pracują nad... nowym planem. Ten nie jest jednak gotowy, ponieważ prace trwają - i są traktowane priorytetowo.

Jak podano w komunikacie, w najbliższej przyszłości poznamy więc wyjaśniania na temat planów, a następnie wstępny zarys tych planów. Później twórcy podzielą się planami dla "co najmniej" jednego zespołu, by w końcu przejść do wykonywania tych planów. Gracze nie mogą się doczekać planowania.

Wygląda więc na to, że po ośmiu latach prac i zebraniu ponad 300 milionów dolarów od graczy z całego świata projekt wkracza w kolejną już fazę planowania. W tym czasie Cloud Imperium Games zdążyło rozrosnąć się do około 500 pracowników. Jak długo użytkownikom wystarczy cierpliwości?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Star Citizen
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy