Oscar Isaac z główną rolą w filmie Metal Gear Solid

​Świetnie poinformowany serwis Deadline podał, powołując się na własne źródła w Hollywood, że popularny Oscar Isaac wcieli się w rolę Solid Snake’a w nadchodzącym filmie na bazie gry Metal Gear Solid. Adaptację - po wielu latach mało udanego planowania - rozwija obecnie wytwórnia Sony.

Reżyserem jest obecnie Jordan Vogt-Roberts, w przeszłości odpowiedzialny między innymi za "Kong: Wyspę Czaszki". Scenariusz pisze Derek Connolly ("Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie"), a producentem jest Avi Arad (większość adaptacji gier wideo w historii). Pomaga mu Peter Kang.

Produkcja bazuje na pierwszej odsłonie serii Konami, czyli Metal Gear Solid z 1998 roku. Solid Snake’s jest wtedy jeszcze Solid Snake’em, zamieniony później na Big Bossa. Bohater eksploruje tajną bazę Shadow Moses, zajętą przez jednostkę FOXHOUND, pełną przedziwnych bossów do pokonania.

Reklama

Data startu zdjęć nie jest jeszcze znana, ponieważ musi zostać podporządkowana pod gęsto wypełniony kalendarz Isaaca. Urodzony w Gwatemali aktor dopiero co skończył udział w nowej "Diunie", a na 2021 rok ma zaplanowane jeszcze dwa obrazy: "Big Gold Brick" i "The Card Counter".

Isaac przebił się do szerszej świadomości kinomanów w 2013 roku, dzięki filmowi "Co jest grane, Davis?" od braci Cohen. Następnie jego kariera ruszyła z kopyta dzięki roli Poe Damerona w nowej trylogii "Gwiezdnych wojen". Była też "Anihilacja", "Triple Frontier" czy "X-Men: Apocalypse".

Aktor ma ręce pełne roboty, ponieważ wraca do licencji Marvela, ale już po stronie Disneya - mowa o tytułowej roli w serialu "Moon Knight", zdjęcia do którego mają zacząć się w marcu 2021 roku w Budapeszcie, o ile oczywiście koronawirus pozwoli. Jest też "Scenes From a Marriage" dla HBO.

Wszystko to sprawia, że na Metal Gear Solid będzie mało czasu. O tej adaptacji mówi się co najmniej od 2012 roku, choć pierwsze wzmianki znaleźć można jeszcze w 2006 roku, gdy w projekt zaangażowany był sam Paul Thomas Anderson. Jak to często bywa, nic z tych planów nie wynikło.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Metal Gear Solid

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy