Reklama

Oryginalnie zafoliowana kopia Super Mario Bros. sprzedana za rekordową cenę

​Masz w domu oryginalne wydania starych gier? Nie wyrzucaj ich, bo w przyszłości mogą być wartę fortunę o czym przekonał się posiadać kopii Super Mario Bros. sprzedanej na aukcji za 660 tysięcy dolarów.

Super Mario Bros. to gra, która mimo kilku dekad na karku nadal cieszy się popularnością, co udowadniają kolejne aukcje, na których oryginalne egzemplarze tej produkcji są sprzedawane za rekordowe pieniądze.

Reklama

Jakiś czas temu pewien kolekcjoner kupił Super Mario Bros. umieszczone w oryginalnym opakowaniu za ponad 110 tysięcy dolarów, ale ostatnio znalazł się nabywca gotowy zapłacić jeszcze więcej. Na Heritage Auctions za 660 tysięcy dolarów (ok. 2,5 mln złotych) wylicytowano oryginalnie zafoliowaną kopię Super Mario Bros. z 1985 roku.

Jest to edycja dedykowana konsolom NES/Famicom, która dostała ocenę 9.6 A+ Wata, a samo pudełko ma nawet nienaruszoną kartonową tabliczkę. Heritage podkreśla, iż to najstarszy egzemplarz gry, jaki kiedykolwiek wystawili na aukcji.

Bez wątpienia 660 tysięcy dolarów pozwoliłoby niejednemu człowiekowi ustawić się na resztę życia, więc jeśli ktoś ma w domu starsze wydania kultowych gier nie powinien ich wyrzucać ani oddawać tylko przechować do momentu aż będą warte fortunę.

W 2020 roku najdrożej sprzedaną grą w historii był Mario Bros. 3 na NES, którego oryginalnie zapakowane wydanie kupiono za 156000 dolarów, pokonując poprzedniego rekordzistę o 42000 USD.

Dlaczego aż tyle? Po pierwsze słowo "Bros." umieszczono po lewej stronie pudełka nachodząc lekko na rękawiczkę Mario, a po drugie to wczesne wydanie, ponieważ później słowo to przeniesiono bardziej na prawą stronę.

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje