Reklama

Origin Access i EA Access to teraz EA Play

​Niedawno na Steamie pojawiła się karta produktu EA Access, co pokazuje zacieśniającą się współpracę między Valve oraz Electronic Arts. Abonament upoważniający do uruchamiania gier tego wydawcy nie jest jeszcze aktywny, ale już teraz został przemianowany na prostszą nazwę - EA Play.

Tymczasem na Steamie nadal widnieje EA Access, co na pewno nie poprawia przejrzystości sytuacji. Korzyści są takie same, jak przy zakupie na platformie Origin: dostęp do szeregu zmieniających się gier, możliwość testowania absolutnych nowości nawet prze 10 godzin oraz przeceny na zakupy.

Te zasady nie ulegną zmianie przy nowej nazwie. Dotychczas Electronic Arts oferowało dwa osobne abonamenty: EA Access na PlayStation 4 oraz Origin Access właśnie na PC. Oba te abonamenty zostaną teraz przemianowane na EA Play, ale to może tylko... jeszcze bardziej skomplikować życie.

Reklama

Subskrypcje nie będą bowiem wspólne, więc jeśli zechcemy mieć dostęp zarówno na konsoli, jaki na PC, to EA Play będziemy musieli opłacać... dwukrotnie. Podział na EA Access oraz Origin Access był chyba jednak nieco bardziej przejrzysty, ponieważ jasno potwierdzał, gdzie możemy korzystać.

Zmiany wchodzą w życie od jutra, 18 sierpnia. Origin Access Premier zmieni się w EA Play Pro. W planach jest poszerzenie oferty o kolejne atrakcje dla abonentów, takie jak ekskluzywne wyzwania w grach i comiesięcznych zestawów nagród dla abonentów w wybranych tytułach.

Już widzimy te narzekania. Treści te będą różnić się w zależności od tytułu. "Mówimy tutaj o rzeczach takich jak wyzwania wcześniejszego dostępu i nagrody takie jak Paczki Ultimate Team, ekskluzywne przedmioty kosmetyczne i inne" - czytamy w informacji na oficjalnej stronie Electronic Arts.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje