Organizacja polityczna nabrała się na nieistniejącą propagandę z Bioshock Infinite

Pewna amerykańska organizacja polityczna o silnie narodowym zabarwieniu postanowiła wyrazić swój brak tolerancji, wrzucając na swoją stronę na Facebooku obrazek propagandowy z Jerzym Waszyngtonem nawołującym do obrony kraju przed "hordami obcokrajowców".

Problem w tym, że obrazek pochodzi z Bioshock Infinite i ma charakter czysto satyryczny... O wiele łatwiej obwiniać National Liberty Federation za niezbyt przyjazne opinie niż za brak wiedzy na temat gier. Niemniej jednak, trudno nie uśmiechnąć się na myśl, że poważna organizacja polityczna nie potrafiła odróżnić parodii od własnych poglądów.

Na swojej stronie na Facebooku, TUTAJ, NLF zamieściło obrazek, który widzicie powyżej. Co prawda został już usunięty, jednak graczy komentujący bezpośrednio na stronie nadal wyrażają swoje zdanie na temat organizacji (jak łatwo się domyślić, niezbyt pochlebne), oceniając ją na jedną gwiazdkę.

A to dlatego, że plakat - najwyraźniej niejednoznacznie satyryczny dla ludzi nie zaznajomionych z kontekstem - nawołuje do odpierania "zagranicznych hord", co najwyraźniej jest tożsame z poglądami organizacji. Cóż, co człowiek, to opinia.