Reklama

Oni 2: Fragment rozgrywki z anulowanej kontynuacji hitu

Pierwsza część wielu osobom przypadła do gustu. Czy faktycznie było czego żałować, jeśli chodzi o problemy z ukazaniem się kontynuacji? Przekonajcie się sami.

Grę mieli stworzyć developerzy Midnight Cluba i Red Dead Redemption. Był czas, w którym zachodni developerzy często próbowali swoich sił w tworzeniu gier opartych o mangową estetykę - Shogo: Mobile Armor Division, Sudeki czy właśnie Oni.

Ten ostatni tytuł ocierał się momentami o bezwstydną zrzynkę z Ghost in the Shell, ale przez oryginalny system walki doczekał się grona wiernych fanów. Nigdy nie doczekał się jednak kontynuacji - developerzy z Bungie zajęli się stworzeniu gry pracą nad serią Halo, a obecnie dłubią nad drugim Destiny. Jak się jednak okazuje, przez jakiś czas przygotowywany był sequel przygód agentki Konoko.

Reklama

Gra powstawała w Angel Studios, które kilka miesięcy po anulowaniu projektu zostało kupione przez Take Two i zmieniło nazwę na Rockstar San Diego (tak, to developerzy znani z serii Midnight Club czy Red Dead Redemption).

W nagraniu widoczne jest demo, które próbowało ambitnie łączyć walkę wręcz ze strzelaninami przy możliwości kontrolowania osobno każdej kończyny. Aspiracje przerosły jednak twórców, a projekt został anulowany ze względu na brak spójnej wizji. Co może byłoby i z perspektywy czasu smutne, gdyby nie to, że twórcy niedługo potem zaczęli przygodę z Rockstarem przy tworzeniu Red Dead Revolver.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje