Reklama

Old School RuneScape zmierza na urządzenia mobilne

​Studio Jagex potwierdziło, że Old School RuneScape, klasyczna wersja popularnej gry MMORPG, ukaże się 30 października w wersji mobilnej. Platformy docelowe dla nadchodzącej konwersji to systemy operacyjne Android oraz iOS.

Co istotne, przenośna odsłona będzie w pełni kompatybilna z PC. Nic nie stanie więc na przeszkodzie, by odejść od komputera osobistego, zalogować się na konto na to samo konto na telefonie i kontynuować zabawę na przykład w autobusie. Jeśli się postaramy, możemy grać nawet 24 godziny na dobę!

W celu zapewnienia odpowiedniej jakości już od kilku miesięcy prowadzono testy na terenie Kanady i krajów skandynawskich, a ostatnio także na urządzeniach Apple. Minimalne wymagania sprzętowe ustalono na Android 5.0 oraz iOS 10.

Oczekiwania na odsłonę mobilną nieco się przedłużyły. Projekt po raz pierwszy zaprezentowano na imprezie RuneFest w 2017 roku, ale twórcy zapewniają, że potrzebowali czasu, by przygotować wrażenia, które nie będą w niczym odbiegać od wersji na komputery osobiste.

Reklama

Już teraz w sklepach Google Play oraz App Store można rejestrować się przedpremierowo, by po premierze nie tracić ani sekundy i od razu przystąpić do rozgrywki. Jeśli braliśmy udział w testach, możemy kontynuować zabawę już teraz.

Oryginalne RuneScape ukazało się w zamierzchłej przeszłości 2001 roku i do dzisiaj przyciągnęło już ponad 260 milionów graczy na całym świecie. Wyjątkowo prosta grafika i zerowe wymagania sprzętowe sprawiły, że produkcja nadal cieszy się sporą popularnością, także w Polsce.

Skąd zmiana nazwy? Odpowiedzialne za produkcję studio Jagex wydawało kolejne aktualizacje, które cieszyły się jednak coraz mniejszym zainteresowaniem i zbierały coraz większą krytykę. Deweloperzy, w odpowiedzi na prośby, uruchomili więc osobny serwer, na którym dostępna jest gra w wersji z 2007 roku.

To właśnie Old School RuneScape, zmierzające teraz na urządzenia mobilne. Dość powiedzieć, że w 2017 roku ta klasyczna odsłona miała ponad dwa razy więcej aktywnych użytkowników niż ta "współczesna".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy