Reklama

Okami zawita na PC, Xbox One i PlayStation 4

​Capcom potwierdził doniesienia sprzed kilku dni - firma poinformowała, że nietypowa gra Okami pojawi się na PC, Xbox One i PlayStation 4.

Opracowana przez studio Clover produkcja ukazała się pierwotnie w 2006 roku na PlayStation 2. Na nowych platformach zadebiutuje odświeżona wersja projektu o nazwie HD. Twórcy zamierzają wprowadzić kilka zmian, które nie będą jednak znaczące.

Przede wszystkim autorzy chcą zwiększyć rozdzielczość ekranu - na komputerach osobistych oraz mocniejszych modelach konsol Microsoftu i Sony (Xbox One X i PlayStation 4 Pro) wyniesie nawet 4K. pojawi się również opcja uruchomienia tytułu w dwóch formatach obrazu - współczesnym panoramicznym (16:9) oraz oryginalnym (4:3).

Reklama

Nie zabraknie też znanej z pierwowzoru mini-gry dostępnej w trakcie ładowania poszczególnych etapów. Wyzwanie pozwoli zdobyć demoniczne kły, które później można wymienić na przedmioty przydatne podczas zabawy.

Okami wyróżnia się niecodzienną oprawą graficzną, która utrzyma jest w stylu nawiązującym do japońskiego Sumi-e. Lokacje, elementy otoczenia oraz same postacie wyglądają więc niczym namalowane pędzlem.

W produkcji gracze kierują Amaterasu - japońską boginią słońca, która przybrała formę wilczycy. Zadaniem bohaterki jest powstrzymanie demona, który doprowadził do tego, że Japonię opanowały mroczne siły.

W trakcie zabawy wykonujemy zróżnicowane zadania, które zlecają napotkane postacie. Nie zabrakło oczywiście walk z przeciwnikami oraz rozwiązywania przygotowanych przez twórców zagadek środowiskowych. W rozwikłaniu łamigłówek przydają się specjalne moce podopiecznej, z pomocą których można domalowywać obiekty pokroju mostów.

Okami HD na PC, Xbox One i PlayStation 4 ukaże się 12 grudnia. Cenę wydania cyfrowego ustalono na 19,99 euro, czyli około 85 zł. W planach jest też edycja pudełkowa, ale nie wiadomo czy kiedykolwiek trafi do Polski.

Poniżej można obejrzeć zwiastun gry w wersji przygotowywanej z myślą o nowych platformach sprzętowych:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje