Ogromny sukces polskiego Outriders

​Gra zaliczyła najbardziej spektakularną pecetową premierę w historii swojego wydawcy, firmy Square Enix.

Według portalu SteamDB, w dniu premiery (1 kwietnia) w Outriders grało w szczytowym momencie 111 953 graczy. I to na samym Steamie. To absolutny rekord w historii wszystkich gier firmy Square Enix, które zostały wydane na PC. A pamiętajmy, że gra ukazała się nie tylko w wersji na komputery osobiste, ale również na konsole starej i nowej generacji.

W tym samym czasie przy innej sieciowej megaprodukcji od Square Enix - Marvel's Avengers - bawi się na Steamie zaledwie trochę ponad 1 tys. osób. Od premiery minęły wprawdzie dwa miesiące, ale przypomnijmy, że w szczytowym momencie w grę o superbohaterach Marvela grało jedynie 31 165 zainteresowanych.

Reklama

Jest to różnica tym bardziej warta podkreślenia, że Marvel's Avengers to tytuł osadzony w znanym na całym świecie uniwersum, zaś Outriders jest zupełnie nową marką. Podczas gdy ta pierwsza pozycja wciąż się nie zwróciła, przychody drugiej mogą przewyższyć koszty w bardzo krótkim czasie.

Spektakularny wynik Outriders zawstydził nawet największy polski produkt eksportowy, czyli Wiedźmina 3. W produkcję CD Projekt RED w szczytowym momencie grało 103 329 osób.

Sukces Outriders zaskoczył samych twórców oraz wydawcę. Z powodu tak dużej liczby zainteresowanych serwery zaczęły padać. Gracze narzekali na brak możliwości połączenia. Pojawiły się także negatywne komentarze dotyczące optymalizacji samej gry.

Na popularność Outriders przełoży się na pewno fakt, że gra od premiery jest dostępna w ramach abonamentu Game Pass. Zarówno na Xboksach One, jak i na Xboksach Series X/S można się przy niej bawić bez dodatkowych opłat.

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Outriders
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy