Reklama

Ogromny sukces polskiego House Flipper

​Polskie PlayWay ujawniło pierwsze wyniki sprzedaży House Flipper, które nad Wisłą ukazało się pod nazwą Generalne Remonty Domów. Gra odniosła ogromny sukces.

Jak poinformowali przedstawiciele firmy, szacunkowe dane wskazują, że w 72 godziny od premiery produkcja rozeszła się w liczbie 80 tysięcy egzemplarzy. W dniu debiutu była najchętniej kupowanym tytułem na platformie Steam, a w dwóch kolejnych plasowała się na 2. i 3. pozycji.

Sprzedaż była na tyle wysoka, że w ciągu pierwszej doby obecności na rynku zwróciły się fundusze zainwestowane w prace nad projektem oraz działania marketingowe. Łączny budżet gry wynosił zaś "poniżej 550 tysięcy złotych".

W przygotowanej przez krakowskie studio Empyrean produkcji, gracze kierują poczynaniami inwestora zajmującego się remontowaniem domów, w celu sprzedania nieruchomości z zyskiem. W trakcie rozgrywki należy odnawiać i udoskonalać różne elementy budynku, co wiąże się na przykład z rozwalaniem ścian, malowaniem powierzchni i układaniem płytek.

Reklama

Obecnie developerzy skupiają swoje wysiłki na usprawnianiu tytułu poprzez eliminowanie różnego rodzaju błędów. W planach są również rozszerzenia, które wprowadzą dodatkowe treści, ale szczegółów na ten temat nie ujawniono.

House Flipper dostępne jest tylko na PC. W przyszłości PlayWay zamierza jednak wydać produkcję na Xbox One i PlayStation 4 - prace nad edycjami konsolowymi przyspieszono ze względu na sukces wersji komputerowej. Poza tym gra trafi też na urządzenia mobilne.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje