Reklama

Ogromny sukces niezależnego Hellblade: Senua's Sacrifice

​Przedstawiciele studia Ninja Theory ujawnili kolejne wyniki sprzedaży swojego najnowszego tytułu - Hellblade: Senua’s Sacrifice. Tytuł odniósł ogromny sukces.

Jak poinformowali odpowiedzialni za projekt developerzy, produkcja dotychczas rozeszła się w liczbie ponad miliona egzemplarzy. Dane pochodzą z wszystkich platform docelowych, a więc PC oraz konsol Xbox One i PlayStation 4.

Rezultat jest bardzo dobrym osiągnięciem, jeżeli wziąć pod uwagę fakt, że tytuł powstał bez wsparcia jakiegokolwiek wydawcy. Twórcom zależało na stworzeniu gry niezależnej nieodstępującej jakością od pozycji wysokobudżetowych.

W produkcji kierujemy celtycką wojowniczką o imieniu Senua. Bohaterce udaje się przetrwać najazd wikingów, ale traumatyczne wydarzenia, których była świadkiem, w znacznym stopniu wpłynęły na umysł nieszczęśniczki.

Reklama

W trakcie rozgrywki stajemy przed koniecznością zmagania się ze skutkami choroby. Widoczne na ekranie postacie, stwory czy obiekty niekoniecznie muszą być więc prawdziwe - równie dobrze mogły zostać wykreowane przez wyobraźnię bohaterki.

Warto jednocześnie zaznaczyć, że Ninja Theory nie jest już niezależnym studiem. Na tegorocznym E3 firma Microsoft poinformowała, że wykupiła brytyjski zespół oraz cztery inne ekipy. Koncern podkreślił jednocześnie, że projektanci zachowają kreatywną swobodę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje