Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Odświeżone Dark Souls doczeka się otwartych testów beta

​Bandai Namco ujawniło, że zamierza zorganizować otwarte testy trybu sieciowego odświeżonego wydania pierwszej odsłony cyklu Dark Souls.

Jak poinformowali przedstawiciele firmy, beta produkcji odbędzie się w przyszłym tygodniu - w dniach 11-12 maja. W tym okresie możliwość sprawdzenia tytułu otrzymają posiadacze PC, Xbox One i PlayStation 4. Właściciele Switch muszą poczekać - z grą zapoznają się w późniejszym terminie.

Reklama

W testach mogą wziąć wszyscy zainteresowani gracze, którzy pobiorą odpowiedniego klienta tytułu. Jest tylko jeden haczyk, ponieważ pliki dostępne są jedynie przez kilka dni - do 8 maja. To oznacza, że należy spieszyć się ze ściągnięciem potrzebnych danych.

Na razie jednak nieznane są szczegóły na temat treści, które twórcy oddadzą do dyspozycji uczestnikom bety. W rozesłanej do mediów informacji prasowej wspomniano jedynie, że gracze zwiedzą krainę Lordran.

Nowa edycja produkcji zmierza nie tylko na PC, ale także Xbox One, PlayStation 4 i Switch. Autorzy zwiększą rozdzielczość obrazu oraz znacząco poprawią płynność działania. Warto jednak zaznaczyć, że na ostateczne możliwości techniczne wpłynie dana platforma sprzętowa.

W najlepszej sytuacji znajdą się oczywiście posiadacze komputerów osobistych, którzy otrzymają opcję zabawy w natywnym 4K oraz 60 klatkach na sekundę. Poza tym wszystkie tekstury wyświetlą się w nieskonwertowanym 2K.

Właściciele standardowych Xbox One i PlayStation 4 staną przed koniecznością zadowolenia się jedynie rozdzielczością 1080p, choć płynność pozostanie na poziomie 60 FPS. Na mocniejszych modelach konsoli Microsoftu i Sony gra uruchomi się w przeskalowanym 4K i 60 klatkach.

Natomiast na Switch pojawią się dwa tryby. W przenośnym (a więc tak zwanym "tabletowym") produkcja zadziała w 720p, a stacjonarnym w 1080p. W obu obraz wyświetli się jedynie w 30 klatkach na sekundę.

Warto jednocześnie zaznaczyć, że nad wydaniem przygotowywanym z myślą o PC, Xbox One i PlayStation 4 pracuje polskie studio QLOC. Z kolei odsłoną, która trafi na platformę Nintendo, zajmuje się osobny zespół.

Poza poprawieniem oprawy wizualnej, twórcy odświeżonej wersji planują zwiększyć liczbę graczy w trybie sieciowym do sześciu. Ponadto zabawa wieloosobowa będzie oparty o serwery dedykowane. W planach jest też system zapraszania znajomych poprzez wysyłanie do użytkowników specjalnego hasła.

Gra pierwotnie ukazała się w 2011 roku. Produkcja, za której powstanie odpowiadają developerzy ze studia From Software, wyróżnia się mrocznym klimatem oraz bardzo wysokim poziomem trudności. W skład odświeżonej edycji wejdzie nie tylko podstawowy tytuł, ale i dodatek Artorias of the Abyss.

Dark Souls: Remastered ukaże się 25 maja na PC, Xbox One i PlayStation 4. Na konsoli Switch pojawi się latem, choć dokładnego terminu debiutu na razie nie ujawniono. Należy zaznaczyć, że posiadacze oryginału na komputerach osobistych otrzymają 50% zniżki na zakup nowego wydania.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje