Reklama

Odświeżone Dark Souls debiutuje na rynku – z tej okazji zwiastun

​Dzisiaj premierę ma Dark Souls Remastered - odświeżona edycja pierwszej odsłony cyklu rozwijanego przez studio From Software. W związku z tym opublikowano nowy zwiastun gry.

Nowa edycja produkcji ukazała się na - PC, Xbox One i PlayStation 4. W planach jest również wydanie zmierzające na Switch, ale na konsoli Nintendo tytuł pojawi się w późniejszym - na razie nieujawnionym - terminie.

Odpowiedzialni za projekt developerzy zwiększyli rozdzielczość obrazu oraz znacząco poprawili płynność działania. Warto jednak podkreślić, że ostateczne możliwości technicznie zależą od konkretnej platformy sprzętowej.

W najlepszej sytuacji są oczywiście posiadacze komputerów osobistych, którzy otrzymali opcję zabawy w natywnym 4K oraz 60 klatkach na sekundę. Poza tym wszystkie tekstury wyświetlają się w nieskonwertowanym 2K.

Reklama

Właściciele standardowych Xbox One i PlayStation 4 muszą zadowolić się jedynie rozdzielczością 1080p, choć płynność pozostała na poziomie 60 FPS. Na mocniejszych modelach konsoli Microsoftu i Sony gra uruchomia się w przeskalowanym 4K i 60 klatkach.

Natomiast na Switch pojawią się dwa tryby. W przenośnym (a więc tak zwanym "tabletowym") produkcja zadziała w 720p, a stacjonarnym w 1080p. W obu obraz wyświetli się jedynie w 30 klatkach na sekundę.

Warto jednocześnie zaznaczyć, że nad wydaniem przygotowywanym z myślą o PC, Xbox One i PlayStation 4 pracowało polskie studio QLOC. Z kolei odsłoną, która trafi na platformę Nintendo, zajmuje się osobny zespół.

Poza poprawieniem oprawy wizualnej, twórcy odświeżonej wersji zwiększyli liczbę graczy w trybie sieciowym do sześciu. Ponadto zabawę wieloosobową oparto o serwery dedykowane. Pojawił się też system zapraszania znajomych poprzez wysyłanie do użytkowników specjalnego hasła.

Gra pierwotnie ukazała się w 2011 roku. Produkcja, za której powstanie odpowiadają developerzy ze studia From Software, wyróżnia się mrocznym klimatem oraz bardzo wysokim poziomem trudności. W skład odświeżonej edycji wejdzie nie tylko podstawowy tytuł, ale i dodatek Artorias of the Abyss.

Wspomniany zwiastun można obejrzeć poniżej:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje