Reklama

Od teraz uTorrent pełni też funkcję sklepu z grami

​Popularna aplikacja do nielegalnego pobierania gier, programów i muzyki, rozszerza swoją działalność o możliwość legalnego kupna gry.

Najnowsza aktualizacja do aplikacji-klienta sieci Torrent wprowadza całkiem spore i zaskakujące zmiany. Od teraz podczas pobierania czegokolwiek będzie wyświetlana użytkownikom strona z grami, które można nabyć w sposób legalny. Na razie oferta jest dość uboga, jednak firma planuje w najbliższym czasie urozmaicić asortyment. Co więcej, jak na razie sklepu zapewnia jedynie niezależne produkcje, określane jako "indie", jak Chivalry: MedievalWarfare czy Through the Woods.

Już od jakiegoś czasu twórcy uTorrent szukali sposobu na zwiększenie swoich dochodów. Wcześniej utrzymywali się jedynie z wyświetlanych reklam a w 2011 roku wprowadzili płatną wersję programu, która oferuje m. in. pozbycie się reklam. Firma BitTorrent musi zdawać sobie sprawę z tego, że start ich usługi może nie być najlepszy. Świadczy o tym to, że twórcy nie udostępniają żadnych materiałów promocyjnych swojej nowej usługi, a nawet odpuścili sobie napisanie o nowej funkcji na blogu. Jedyna informacja na ten temat znajduje się w dzienniku zmian aktualizacji.

Reklama

Kupowanie gry przez program do nielegalnego pobierania, może wydawać się graczom bardzo ryzykownym pomysłem. Nabywając grę przez sklep uTorrent, dostajemy klucz do gry na platformie Steam. Wiąże się to z tym, że zostawiamy twórcom dane o sobie i o naszym koncie, które mogłyby pomóc organom ścigania nas namierzyć.

Oprócz sklepu z grami, nowa aktualizacja pozwoli nam m. in. korzystać z uTorrent bez posiadania aplikacji. Będziemy mogli operować klientem bezpośrednio z przeglądarki.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje