Reklama

Oculus Rift: Wysoka cena, świetna przedsprzedaż

Wczoraj ruszyła oficjalna przedsprzedaż długo oczekiwanych okularów VR. Przyszłych użytkowników nie zniechęciła wysoka cena. Zainteresowanie było ogromne.

Ruszyła oficjalna przedsprzedaż konsumenckiej wersji gogli Oculus Rift. I mimo kosmicznej ceny pierwsza ich partia, z dostawą na marzec 2016, już się rozeszła! 600 dolarów (a dokładniej 599 dolarów) to w dodatku cena bez podatków i kosztów przesyłki, więc w Polsce podskoczy do około 2900 zł.

Do tego trzeba jeszcze doliczyć koszty komputera z Core i5 i GTX-em 970 (mniej więcej 4500 zł), co oznacza że całkowita cena sprzętu potrzebnego do VR-u to obecnie 8500 zł. Na osłodę do gogli dodawane są jednak dwie pełne gry: Valkyrie oraz Lucky’s Tale.

Reklama

W cenie są również nie tylko same gogle, ale także kontrolery Xbox One i Oculus Remote. Jeśli jesteś jednym z ludzi, którzy poparli pierwszą kampanię Oculusa na Kickstarterze, gogle dostaniesz za darmo.

Jeśli nie jesteś, to nawet mając odpowiednio grupy portfel na dostawę będziesz musiał obecnie poczekać do czerwca 2016. Pierwsi szczęśliwcy dostaną swoje egzemplarze już w marcu, ale ten termin był aktualny tylko przez 16 minut od rozpoczęcia przedsprzedaży - tyle wystarczyło by wyprzedać wszystkie egzemplarze z pierwszej serii.

I jeszcze jedno - nawet na czerwiec można zamawiać tylko po jednym egzemplarzu Rifta...

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje