Nvidia twierdzi, że przyszłość gier należy do chmury

​Igor Stanek z Nvidii jest przekonany, że w przyszłości gry będą się opierały głównie na technologii strumieniowania, a użytkownicy odejdą od klasycznych konsol na rzecz komputerów PC i tabletów. Czy właśnie tak będzie wyglądał gaming za kilka lat?

"Konsole takie jak PlayStation 4 czy Xbox One święcą teraz triumfy i sprzedają się bardzo dobrze, jednak w przyszłości użytkownicy odejdą od tych rozwiązań na rzecz bardziej uniwersalnych urządzeń" - mówi Stanek w wywiadzie dla serwisu Softpedia. Wśród tych urządzeń wymienia przede wszystkim komputery PC i tablety.

Stanek jest przekonany, że już za kilka lat największą rolę będzie odgrywać technologia strumieniowania obrazu bezpośrednio z chmury. Dzięki temu użytkownicy będą mogli uruchamiać ulubione gry na jakimkolwiek urządzeniu z dostępem do internetu - czy to na PC, tablecie, czy nawet na smartfonie i konsoli.

To właśnie dzięki temu urządzenia wielozadaniowe zdobędą największą popularność, a gadżety nastawione wyłącznie na kilka funkcji (np. konsole), będą stanowić niszę. Oczywiście prognoza tego typu dotyczy raczej odległej przyszłości - rynek mobilny stawia w kierunku gamingu dopiero pierwsze kroki i jeszcze dużo się musi nauczyć.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje