Reklama

Nvidia opóźnia premierę GTX 1630

​Wygląda na to, że wprowadzenie na rynek kolejnej karty z serii GTX nie przebiegnie tak gładko, jak się wydawało.

Tak wynika z niedawnego raportu firmy Videocardz, który powołuje się na własne źródła, stwierdzając, że Nvidia opóźniła wprowadzenie GTX 1630, karty opartej na architekturze Turing z poprzedniej generacji.

Niestety nowa data premiery nie została jeszcze ustalona, więc każdy, kto zamierzał wymienić swoją starą kartę GTX, będzie musiał uzbroić się w cierpliwość. Z czego wynika obsuwa - oczywiście z brakami niezbędnych komponentów.

Obsuwa goni obsuwę

W zeszłym miesiącu zaczęły krążyć pogłoski, że Nvidia może wypuścić nową kartę graficzną GTX, która rzekomo miałaby właściwie zastąpić 1050 Ti, który pierwotnie ukazał się w 2016 roku.

Reklama

Z TDP wynoszącym zaledwie 75 W i 4 GB pamięci GDDR6 na magistrali 12 Gb/s, 1630 będzie oczywiście reprezentować znacznie niższy segment branży, odpowiedni dla tych, którzy szukają taniej karty.

Prawdopodobnie Nvidia zmieniła także datę premiery serii RTX 40. Plotki głosiły, że 4090 pojawi się już w sierpniu, a kolejne modele w następnych miesiąca. W tym wypadku data premiery także nie jest znana, równie dobrze może to być miesięczne przesunięcie i nowa generacja kart pojawi się już we wrześniu.

Wygląda na to, że jesienią dojdzie do kolejnej rywalizacji Nvidia - AMD. Czerwoni wypuszczają swoją RDNA3 w październiku. Zobaczymy, która firma tym razem zdominuje branżę. Wszystko będzie zależało od łańcucha dostaw i dostępności komponentów do poszczególnych kart.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy