Pierwszą zapowiedzią nowego sezonu jest powracający Pokémon GO Tour pod postacią Unova lands! Trenerzy odkryją nowe historie inspirowane grami Pokémon Black Version, Pokémon White Version, Pokémon Black Version 2 oraz Pokémon White Version 2, które pierwotnie ukazały się na konsoli Nintendo DS. To właśnie w tych grach Trenerzy po raz pierwszy spotkali legendarne Pokémony Reshiram i Zekrom. Wydarzenie globalne Pokémon GO Tour: Unova - Global zaplanowane jest na 1-2 marca 2025 roku. Udział w tym wydarzeniu nie wymaga biletu, dzięki czemu gracze mogą wziąć udział w rozgrywce inspirowanej regionem Unova całkowicie za darmo.
Niantic zapowiedział też daty Community Days tego sezonu. Grudniowe wydarzenie odbędzie się 21-22 grudnia, styczniowe - 5 stycznia, lutowe - 9 lutego. W styczniu czeka nas też Community Day Classic planowany na koniec miesiąca: 25 stycznia. Te spotkania na bieżąco można śledzić w apce Niantic Campfire, w której gracze z łatwością mogą dołączyć do lokalnych grup i śledzić aktualności przygotowywane przez ambasadorów gry.
Komu herbatki? A może smoka?
Jednym z pierwszych wydarzeń sezonu jest "Upiorne przyjęcie herbaciane" (3-7 grudnia). To właśnie wtedy w grze zadebiutują Sinistea - Pokémon duch w kształcie filiżanki i jego ewolucja Polteageist, Pokémon duch w kształcie czajniczka. Na dziko pojawią się Pokémony takie jak Slowpoke, Greavard i Litwick, a w rajdach zadebiutuje Genesect (Chill Drive) z możliwością zdobycia wersji Shiny. Dla graczy dostępne będą także zadania badawcze, wyzwania kolekcji oraz specjalne bonusy podczas korzystania z Incense.
7 grudnia odbędzie się Research Day "Aspiring Dragons", w trakcie którego będzie można spotkać częściej Horsea, Trapinch, Swablu czy Skrelp podczas wykonywania Field Research. W dziczy spotkamy z kolei Spearow, Yanma, Carvanha, Dwebble, Ducklett i Binacle. Gracze będą mogli też kupić specjalny Timed Research, który pozwoli dostosować nagrody do swoich preferencji.
Nowa mechanika fuzji Pokémonów
14 grudnia Necrozma Grzywy Zmierzchu i Necrozma Skrzydeł Świtu powrócą w trakcie Raid Day, oferując większą szansę na spotkanie ich w wersji Shiny. Po raz pierwszy gracze będą mogli wykorzystać energię fuzyjną, aby połączyć Necrozmę z Solgaleo lub Lunalą. To nowa mechanika w grze, która pozwoli stworzyć bardziej zaawansowane formy Pokémonów.
Sezon Dual Destiny wprowadza także Gigantamax Lapras oraz pojawią się w MaksBitwach podczas Dual Destiny! Nowy przedmiot Max Mushroom zwiększa obrażenia ataków Pokémonów Gigantamax. Te i inne elementy będą dostępne podczas specjalnych wydarzeń w sezonie.
Zmiany w GO Battle League
Sezon Dual Destiny wprowadza zmiany w GO Battle League, oferując nowe puchary i rotacje lig. Sezon rozpoczyna się Fantasy Cup: Great League Edition (3-10 grudnia), po czym nastąpi Holiday Cup: Little Edition (10-17 grudnia).
Od 21 do 26 stycznia odbędzie się GO Battle Week, w którym gracze otrzymają czterokrotnie więcej Stardustu za zwycięstwa oraz możliwość rozegrania do 100 pojedynków dziennie. Dodatkowo dostępny będzie darmowy Timed Research z nagrodami, takimi jak przedmioty dla awatarów inspirowane postacią Grimsleya z gier Pokémon Black i White.
Sezon Dual Destiny to czas pełen nowości, wyzwań i okazji do rozwijania swoich kolekcji Pokémonów.











