Nowy samochód firmy Tesla wygląda na wyjęty z epoki PlayStation 1

Cybertruck od Tesli /AFP

​Kontrowersyjny producent samochodów elektrycznych - firma Tesla - ujawnił wczoraj nowy model pojazdu. W pełni elektryczny pickup kosztować będzie 70 tysięcy dolarów i zadebiutuje pod koniec przyszłego roku, co w przypadku tej korporacji może równie dobrze oznaczać koniec 2030 roku.

Jednocześnie nie da się ukryć, że samochód ma wyjątkowo charakterystyczny wygląd. Dyrektor generalny firmy - jeszcze bardziej kontrowersyjny Elon Musk - nie od dzisiaj zapewnia o swoim zamiłowaniu do gatunku cyberpunk, co wyraźnie widać także w zaprezentowanym samochodzie.

Gracze od razu zaoferowali ciekawe skojarzenia. Proste kształty i ostre krawędzie od razu przywodzą na myśl czasy konsoli PlayStation 1, gdy optymalizacja była kluczowa i liczył się każdy wyświetlany na ekranie wielokąt. Wystarczy drobne rozmycie i nie sposób się nie pomylić:

Reklama

Kto powinien być kierowcą takiego pojazdu? Tutaj również internauci wykazali się inwencją i od razu znaleźli model postaci, która idealnie pasuje kształtami do zaprezentowanego w Los Angeles samochodu:

Jest też inna opcja. Wystarczy delikatnie zmodyfikować kolor, podmienić felgi i mamy Warthoga, dobrze znanego wszystkim miłośnikom serii Halo. Wieżyczka z karabinem sprzedawana będzie osobno - żartują gracze.

"Czy skończyło się już renderowanie" - pyta inny żartowniś. "Samochód jest już ogłoszony, więc możemy zacząć kampanię, by wstawić go do Cyberpunk 2077?" - zastanawia się kto inny. Jest też humorystyczny pogląd na to, jak wyglądało projektowanie nowego modelu auta:

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy