Reklama

Nowy Fallout powstaje, ale przyjdzie nam na niego poczekać wiele lat

Według jednego z branżowych informatorów Bethesda pracuje nad nową produkcją z uniwersum Fallouta, na którą przyjdzie nam poczekać wiele lat. Studio ma bowiem na głowie kilka innych projektów, w tym rozwijanego od przeszło dwóch lat Fallouta 76.

Bethesda od 2018 roku rozwija Fallouta 76, który początkowo naszpikowany był błędami równie mocno co Cyberpunk 2077, przez co reputacja marki została mocno nadszarpnięta. Deweloperom przez ten okres udało się wprawdzie uporać z większością problemów, a także rozwinąć projekt, dzięki czemu stał się on bardziej grywalny niż był na samym starcie. Oczywiście mimo obecności tej odsłony serii fani nie ustają w spekulacjach o powstawaniu nowego epizodu, którym miałby być Fallout: New Vegas 2 stanowiący kontynuację całkiem pozytywnie odebranej gry.

Reklama

Według Tylera McVickera, funkcjonującego przez 10 lat pod szyldem Valve News Network i ujawniającego od lat całkiem wiarygodne rewelacje, prace nad przytoczonym tytułem faktycznie trwają. Niestety, nie powinniśmy się nastawiać na szybki debiut, ponieważ ten ma nastąpić po 2025 roku. Na potwierdzenie tej plotki przyjdzie nam więc poczekać naprawdę długo. Warto wspomnieć, że Bethesda nie spieszy się z rozwojem tego projektu, gdyż zespół skupia się m.in. The Elder Scrolls 6 oraz Starfield.

Bethesda Softworks, wchodząca w skład grupy ZeniMax Media, została wykupiona wraz z nią przez Microsoft, co oznacza, że The Elder Scrolls 6 przynajmniej na razie zadebiutuje wyłącznie na PC oraz Xbox Series X/S, z pominięciem PlayStation 5. Niewątpliwie gigant z Redmond zyskał bogaty katalog gier, np. Fallout czy Wolfenstein, które w przyszłości mogą przekonać graczy do nabycia konsol giganta z Redmond.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: Fallout 76

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje