Reklama

Nowy dodatek do Minecrafta podzielony na dwie części

​Minecraft rozwija się w najlepsze. Nadchodzący dodatek do gry będzie tak duży, że twórcy postanowili podzielić go na dwie części.

Pierwotnie rozszerzenie o nazwie Caves & Cliffs miało zostać wydane w całości, ale podczas produkcji rozrósł się do tego stopnia, że ostatecznie studio Mojang zdecydowało się podzielić je na dwie części.

"To nie była łatwa decyzja. My także jesteśmy rozczarowani, że niektóre ekscytujące nowości pojawią się w grze w późniejszym czasie. Pomimo tego uważamy, że to najlepsza decyzja, jaką mogliśmy podjąć, aby zadbać o zdrowie i zadowolenie naszego zespołu, co z kolei pozwoli nam dostarczać świetną zawartość jeszcze przez wiele lat" - wyjaśniła Agnes Larsson, reżyserka Minecrafta.

Reklama

Czytając powyższe słowa, można podejrzewać, że powyższa decyzja zapadła nie tylko dlatego, że samo rozszerzenie rozrosło się do nieprzewidzianych na początku rozmiarów, ale także z powodu panującej obecnie na świecie sytuacji (pandemia koronawirusa).

Mojang zdecydowało, że pierwszą część Caves & Cliffs wyda latem tego roku. W rozszerzeniu znajdziemy nowe zwierzęta (kozy i aksolotle), nowe rodzaje materiałów (ametyst, tuf, miedź, kalcyt), a także nowe typy roślin (azalia, pylikwiaty, mech, mimozy). Na drugą część dodatku poczekamy najprawdopodobniej do końca roku.

Minecraft, który swoją premierę miał 18 listopada 2011 roku, stale cieszy się ogromną popularnością. Według portalu Statista, w ubiegłym roku liczba aktywnych graczy w produkcji studia Mojang wyniosła 126 milionów.

Gra jest dostępna na PC, konsolach i urządzeniach mobilnych. W sklepach można znaleźć mnóstwo licencjonowanych zabawek czy klocków, a na Netfliksie obejrzeć serial z akcją osadzoną w świecie Minecrafta.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje