Nowy dodatek do Little Nightmares

Po raz kolejny możemy zapuścić się w mroczne czeluści The Maw, więzienia znanego z niezależnej gry Little Nightmares. Jej producent, Tarsier Studios, wypuścił właśnie drugą część fabularnego rozszerzenia noszącą tytuł The Hideaway.

Podstawka zadebiutowała w kwietniu tego roku na komputery osobiste i konsole. Grając w nią mieliśmy okazję zmierzyć się z całą paletą dziecięcych strachów, przeżywanych razem z Six - główną protagonistką, która starała się uciec z upiornego, podwodnego kompleksu The Maw.

Produkcja była platformówką i opierała się na pozostawaniu niezauważonym i unikaniu złowrogich przeciwników, a także na rozwiązywaniu zagadek. Na targach gamescom 2016 krótka opowieść o przygodach Six otrzymała tytuł najlepszej gry niezależnej.

Reklama

Po sukcesie Little Nightmares przyszedł czas na fabularny dodatek, który został rozbity na trzy części. Pierwszą z nich, The Depths, mieliśmy okazję poznać w lipcu. Opowiadała ona historię Zbiegłego Dzieciaka, starającego wydostać się z tego samego miejsca co pierwsza bohaterka. Dzięki temu gracze mieli okazję spojrzeć na miejsce z innej perspektywy i poznać rozwiązanie niektórych wątków.

Wydana właśnie druga część dodatku nosi tytuł The Hideaway i umożliwia bohaterowi współpracę z Nomami - tajemniczymi istotami zamieszkującymi zakamarki więzienia. Wiele zagadek ma wymagać kooperacji z tymi stworzonkami, a gra ma rozjaśnić tajemnice, które za nimi stoją.

Dodatek kupić można za niecałe 4 euro na Steamie, ale do jego uruchomienia jest konieczna podstawka w cenie 20 euro, lub w kompletnej edycji za 30. Na koniec warto przypomnieć, że ostatnia z zapowiedzianych części dodatku ukaże się już w lutym.

JFK

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy