Nowy BioShock w produkcji?

​W sieci pojawiły się niepotwierdzone doniesienia, z których wynika, że "sekretne studio" firmy 2K Games pracuje obecnie nad nową odsłoną serii BioShock.

Serwis Kotaku opublikował obszerny artykuł traktujący o Hangar 13 i stworzonej przez zespół grze Mafia III. Zbierając materiały i informacje do tekstu dziennikarze portalu dowiedzieli się, że podobno powstaje kolejna część cyklu wykreowanego przez Kena Levine’a.

Nad projektem pracuje rzekomo "sekretne studio" sformowane przez właściciela praw do marki, czyli firmę 2K Games. Tajemnicza produkcja nosi nazwę Parskide, ale szczegółów na razie brak, choć wiadomo, że powstaje na bazie silnika Unreal Engine.

Ekipa odpowiedzialna za nową odsłonę BioShock ma swoją siedzibę tuż obok Hangar 13. Na razie składa się podobno z zaledwie kilku osób, ale stale się powiększa - do zespołu udało się dołączyć kilku developerom, którzy brali udział w przygotowaniach Mafii III.

Reklama

Tytuł znajduje się najprawdopodobniej we wczesnej fazie rozwoju. Rozmówcy serwisu Kotaku wyjaśniają, że w momencie, gdy chcą zapytać twórców gry o produkcję, ci zaczynają milczeć, nie chcąc zdradzić żadnych detali.

- Problem w tym, że dla wielu osób Parkside nie jest jeszcze gotowy. Próbują mądrze opracować bazowe mechanizmy rozgrywki. Starają się uniknąć problemu, z którym boryka się większość studiów, gdy posiadają zbyt wielu ludzi, ale nie mają dla nich żadnych zadań - wyjaśnia jeden z informatorów.

Ostatnią odsłoną cyklu było wydane w 2013 roku BioShock Infinite. Akcję produkcji osadzono w podniebnej Columbii, co było istotną zmianą względem wcześniejszych części rozgrywających się w podwodnym Rapture.

Gra nie odniosła jednak zbyt dużego sukcesu, a odpowiedzialne za rozwój serii studio Irrational Games zamknięto. Szef zespołu Ken Levine - postanowił zaś sformować nową ekipę, koncentrującą się na mniejszych projektach.

Oczywiście do doniesień serwisu Kotaku należy podchodzić ze sporym dystansem. Nie można jednak wykluczyć, że coś jest rzeczywiście na rzeczy. Tyle tylko, że jeżeli nawet kolejny BioShock powstaje, raczej ukaże się nieprędko.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bioshock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama