Reklama

Nowości w Final Fantasy XV: Cztery DLC, edytor poziomów i kreator postaci

Square Enix w trakcie zorganizowanych w miniony weekend targów PAX East przedstawiła szeroko zakrojone plany związane z rozwojem Final Fantasy XV. Gracze mogą liczyć na wiele zróżnicowanych treści.

W przyszłym roku światło dzienne ujrzą cztery kolejne DLC rozbudowujące fabułę. Wszystkie - poza ostatnim - zaprezentują dodatkowe informacje na temat postaci, które pojawiły się w podstawowej wersji produkcji.

Bohaterem pierwszego z tak zwanych epizodów będzie Ardyn, czyli główny przeciwnik z bazowej kampanii. Podczas zabawy gracze poznają motywację antagonisty - odkryją powody nienawiści wobec królestwa Lucis i konfliktu z bogami Astrals.

W centrum kolejnego rozszerzenia stanie Aranea Highwind - dowódczyni imperium Niflheim. W podstawowej grze była jednym z oponentów, choć w późniejszych etapach na pewien okres dołączyła do zespołu księcia Noctisa.

Reklama

W trakcie panelu dyskusyjnego na PAX East odpowiedzialni za Final Fantasy XV developerzy podkreślili, że DLC przyjmie formę nieco mniejszej, "pobocznej" historii. Fabuła skupi się na ostatnim dniu istnienia kraju reprezentowanego przez bohaterkę.

Trzeci dodatek skoncentruje się na Lunie - narzeczonej księcia Noctisa. Z ujawnionych informacji wynika, że dziewczyna podejmie "walkę", by uratować swoich ukochanych oraz spróbować odwrócić przeznaczenie króla Luciana.

Ostatnie rozszerzenie przedstawi alternatywne - względem bazowej kampanii - zakończenie produkcji. Gracze wcielą się w głównego bohatera z "podstawki" - po porzuceniu bogów Astrals, wyruszy w podroż, by zagwarantować swoim podwładnym "idealną przyszłość".

Dokładnych dat premier poszczególnych DLC nie ujawniono, aczkolwiek powinny zadebiutować w 2019 roku. Póki co przedstawiciele Square Enix nie wyjaśnili, czy nowe epizody zostaną udostępnione za darmo, czy też zainteresowanym przyjdzie za nie zapłacić.

Dodatki poprzedzą jednak inne treści. Posiadacze PC w tym roku otrzymają znany z kooperacyjnego trybu Comrades kreator postaci, tyle że w wersji dostosowanej do kampanii fabularnej. To oznacza, że pojawi się możliwość pokierowania własnoręcznie zaprojektowanym podopiecznym w wariancie nastawionym na historię.

To nie wszystko, ponieważ wiosną wydanie komputerowe wzbogaci się o oficjalną obsługę modów od fanów. Modyfikacje będzie można publikować w Warsztacie Steama, skąd pobiorą je za darmo wszyscy zainteresowani użytkownicy.

Z kolei jesienią na PC zadebiutuje edytor lokacji. Narzędzie pozwoli zmieniać plansze z tytułu - gracze nie tylko umieszczą dodatkowych przeciwników, ale również opracują własne zadania, a nawet stworzą mini-grę w golfa.

Square Enix poinformowało też, że latem ukaże się samodzielna edycja sieciowego trybu kooperacji o nazwie Comrades. Nie jest jednak jasne, czy firma zdecyduje się wydać wariant za darmo, czy postanowi pobierać opłatę.

W planach są także dwie aktualizacje, które rozszerzą opcję o nowe elementy. Nie zabraknie następnych raidów, rodzajów przeciwników oraz wyzwań, w których gracze stawią czoła kilku różnym przeciwnikom.

Poza tym Square Enix przygotowuje treści nawiązujące do Shadow of the Tomb Raider. Szczegółów na razie nie ujawniono, ale można się raczej spodziewać misji lub wyposażenia powiązanego ze słynną Larą Croft.

Poniżej można obejrzeć dwa materiały - prezentujący kreator postaci w kampanii fabularnej oraz edytor plansz:

Tworzenie bohatera:

Edytor plansz:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje