Reklama

Nowe wyniki sprzedaży Divinity: Original Sin 2 wskazują na sukces

​Studio Larian podzieliło się nowymi wynikami sprzedaży swojej ostatniej produkcji - Divinity: Original Sin 2. Wygląda na to, że zespół może mówić o sukcesie.

Jak poinformowali odpowiedzialni za projekt developerzy, dotychczas gra rozeszła się w liczbie miliona egzemplarzy. Kilka dni po wrześniowej premierze mówiono o 500 tysiącach, co oznacza, że od tego momentu rezultat wzrósł dwukrotnie.

Warto jednak zaznaczyć, że twórcy biorą pod uwagę również kopie sprzedane, gdy tytuł znajdował się we wczesnym dostępie w usłudze Steam. Wówczas Divinity: Original Sin 2 znalazło około 180 tysięcy nabywców.

Reklama

Nie da się ukryć, że osiągnięty wynik jest sporym sukcesem, szczególnie, że produkcja dostępna jest tylko na PC. Niewykluczone, że gra trafi także na konsole - przeniesienie RPG-a na Xbox One i PlayStation 4 uzależniano od rezultatów wersji komputerowej, a te są bardzo dobre.

W tytule gracze kierują stworzonym przez siebie bohaterem. Prowadzona postać może być przedstawicielem jednej z pięciu ras - ludzi, elfów, krasnoludów, jaszczurów oraz nieumarłych. Każdy gatunek posiada unikalne dla siebie zdolności.

Wydarzenia przedstawiono w rzucie izometrycznym, a podczas zabawy podopiecznemu mogą towarzyszyć rekrutowani w trakcie rozgrywki sojusznicy, którym można wydawać rozkazy. Starcia z napotykanymi przeciwnikami toczą się zaś w turach.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje