Reklama

Nowe szczegóły na temat mobilnej odsłony Animal Crossing

​Animal Crossing jest kolejną - po przygodach wąsatego hydraulika - serią, którą Nintendo zamierza przenieść na urządzenia mobilne. Podczas internetowej prezentacji ujawniono nowe szczegóły na temat projektu przygotowywanego z myślą o smartfonach i tabletach.

W przeciwieństwie do głównych odsłon cyklu, w produkcji noszącej podtytuł Pocket Camp gracze zaopiekują nie miasteczkiem, a kempingiem. Twórcy nie zamierzają jednak zmieniać podstawowych mechanizmów rozgrywki.

Celem będzie więc rozwój obozu, na terenie którego umieścimy rozmaite przedmioty. Do tworzenia poszczególnych obiektów posłużą gromadzone w trakcie zabawy surowce. Pojawi się też opcja podjęcia się wykonania różnego rodzaju czynności, w tym na przykład połowu ryb.

Nie zabraknie także możliwości dostosowywania wyglądu prowadzonej postaci do własnych preferencji za pomocą szeregu bluz, kapeluszy i butów. Kolejne elementy garderoby nabędziemy w wirtualnym sklepie.

Reklama

Sam podopieczny otrzyma także kemping, który spełni funkcję bazy wypadowej. Auto wykorzystamy do przemieszczania się po wyspie, na terenie której osadzono akcję produkcji. Poza tym pojazd ulepszymy oraz ozdobimy różnego rodzaju dekoracjami.

Autorzy okraszą całość kolorową i sympatyczną dla oka oprawą graficzną. W planach są również opcje sieciowe, które pozwolą odwiedzać obozy innych graczy. Ze znajomymi wymienimy się również przedmiotami.

Gra wykorzysta model F2P, co oznacza, że zagramy za darmo, choć pojawią się opcjonalne mikrotransakcje. Za prawdziwe pieniądze kupimy liściaste bilety (w oryginale Leaf Tickets), które przyspieszą zdobywanie określonych surowców lub skrócą czas potrzebny na wybudowanie wybranych konstrukcji.

Dokładnej daty premiery Animal Crossing: Pocket Camp nie ujawniono, ale tytuł powinien zadebiutować w przyszłym miesiącu na urządzeniach z iOS i Androidem. W Australii rozpoczęły się już testy wydania przygotowywanego z myślą o systemie firmy Google.

Poniżej można obejrzeć dwa materiały - zwiastun oraz zapis prezentacji, w trakcie której pokazano trzynastominutowy fragment rozgrywki.

Trailer:

Zapis prezentacji (gameplay rozpoczyna się od 29. Minuty):

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy