Reklama

Nowe polskie studio tworzy grę w uniwersum SybirPunk

SibirPunk /materiały prasowe

​SybirPunk to nowe uniwersum od pisarza Michała Gołkowskiego, który zasłynął wcześniej serią Stalker. Teraz świat wykracza poza książki, ponieważ obecnie powstaje nie tylko papierowa gra RPG, ale także - właśnie potwierdzona - gra wideo, którą zajmie się nowo powstałe Red Square Games.

O istnieniu tajemniczego projektu pierwszy poinformował serwis Polygamia. Jak teraz ujawniono, szefem nowego studia został Tadeusz Zieliński, a scenariusz produkcji współtworzy sam Michał Gołkowski, twórca tego uniwersum.

Zieliński to postać znana w polskim światku gier. Karierę zaczynał jako dziennikarz na łamach "Gamblera", obecnie pojawia się także w telewizji Polsat Games jako współprowadzący program "Faux Paux".

W sferze deweloperskiej zajmował się grą mobilną The Witcher Battle Arena dla CD Projektu, później odpowiadał też za polską społeczność Riot Games. Ostatnio Zieliński zajmował się także tajemniczym projektem Evil West od studia Flying Wild Hog, już nie jako osoba odpowiedzialna za marketing, ale projektant.

Reklama

Szczegóły na temat gatunku czy oprawy nie są obecnie znane, ale "gra nie będzie adaptacją jego twórczości, ale rozszerzeniem świata SibirPunka" - wyjaśnia Zieliński. Na detale zapewne przyjedzie jeszcze poczekać, ponieważ wspomniane Red Square Games dopiero się rodzi i szuka pracowników

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje