Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Nowe plotki sugerują, że IO Interactive zachowa prawa do serii Hitman

​W ubiegłym tygodniu Square Enix nieoczekiwanie ogłosiło, że zamierza sprzedać studio IO Interactive. Niejasne są na razie jednak losy wykreowanej przez zespół serii Hitman. Według niepotwierdzonych doniesień, które pojawiły się w sieci, ekipa ma jednak zachować prawa do marki.

Redakcja niemieckiego serwisu Gamestar twierdzi, że developerzy utrzymają cykl o przygodach słynnego łysego zabójcy. Portal powołuje się na pragnących zachować anonimowość informatorów, podkreślając, że są "wiarygodni".

Reklama

To jednak nie wszystko. IO Interactive obecnie pracuje ponoć nad drugim sezonem podzielonej na epizody gry Hitman, która jest najnowszą odsłoną serii. Następne odcinki są już podobno gotowe w połowie. Innymi słowy - misje kontynuujące historię Agenta 47 najprawdopodobniej powstaną.

Oczywiście warto mieć na uwadze, że powyższe rewelacje wciąż są niepotwierdzone i do doniesień należy podchodzić z dystansem. Gamestar uważa jednak, że w tym tygodniu studio wystosuje oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Osobną kwestią jest jednak znalezienie przez Square Enix firmy, która gotowa byłaby kupić IO Interactive. Na razie wiadomo, że trwają negocjacje z potencjalnymi nabywcami duńskiego zespołu. Jeżeli jednak "w pakiecie" z ekipą sprzedawana jest seria Hitman, ostateczna cena może być wysoka.

Dowiedz się więcej na temat: Hitman

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama