Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Nowe Lemmingi to gra mobilna

​Klasyczna seria Lemmings, zapoczątkowana w 1991 roku przez twórców Grand Theft Auto, doczekała się kolejnej odsłony, tym razem ze sprawą Sony. Teraz łyżka dziegciu: mamy do czynienia z tytułem mobilnym, dostępnym za darmo na urządzeniach napędzanych systemami operacyjnymi iOS oraz Android.

Skąd udział Sony w projekcie? To właśnie producent posiada prawa do serii, w nieco zagmatwany sposób. Wydawcą oryginały była firma Psygnosis, która lata później stała się częścią japońskiej korporacji jako Sony Liverpool, odpowiadając - przed zamknięciem - za serię wyścigów WipEout.

Reklama

Nowe Lemmingi wyprodukowało mało znane studio Sad Puppy. Jak można się domyślić, gra jest dostępna do pobrania za darmo, a więc nie mogło obyć się także bez transakcji cyfrowych. Także rozgrywkę oraz oprawę graficzną dostosowano do wymogów urządzeń przenośnych.

Obraz zablokowany jest w formacie pionowym, a zadaniem graczy jest przeprowadzenie sympatycznych lemingów z dołu na górę poprzez umiejętne korzystanie z rozkazów, poleceń i przeróżnych bloków. Lemingi - jak to lemingi - cały czas idą przed siebie, nie przejmując się zbytnio własnym losem.

Poziomów mają być podobno tysiące, a wszystko to dzięki proceduralnemu generowaniu kolejnych etapów - zawartości nie powinno więc zabraknąć nawet za sto lat. Chyba. W toku kampanii przemierzamy różne strefy klimatyczne i natykamy się na coraz to więcej komplikacji.

Dowiedz się więcej na temat: Lemmingi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje