Reklama

Nowe informacje na temat trybu sieciowego w Mass Effect: Andromeda

​W powstającym Mass Effect: Andromeda - podobnie jak w poprzedniej części cyklu - znajdzie się opcja zabawy wieloosobowej. Do sieci trafiło kilka informacji związanych z trybem.

W rozmowie z magazynem Game Informer przedstawiciele studia BioWare podzielili się paroma szczegółami na temat multiplayera. Podstawowe mechanizmy nie ulegną zmianie względem trzeciej odsłony serii - ponownie grupa czterech użytkowników stanie do walki z kolejnymi falami przeciwników.

Tak jak w Mass Effect 3, wariant wieloosobowy zostanie zintegrowany z kampanią fabularną, choć nie ujawniono jeszcze, w jaki dokładnie sposób. Na razie wiadomo, że podczas zmagań sieciowych będzie można zarobić fundusze, które wydamy w trybie dla pojedynczego gracza.

Reklama

Twórcy jednocześnie uspokajają, że osoby, które zechcą skupić się na samotnej rozgrywce, będą mogli całkowicie zignorować multiplayer. Innymi słowy: nie staną przed koniecznością łączenia sił z innymi graczami, by móc ukończyć podstawową grę.

Fabrice Condominas, producent Mass Effect: Andromeda, w rozmowie z dziennikarzami Game Informera, zdradził również, że w tytule pojawią się "misje poboczne", które będzie można wykonać wspólnie ze znajomymi. Tyle tylko, że konkretów na ten temat brak.

Sama formuła rozgrywki zostanie nieco rozbudowana, dzięki dodaniu kilku nowych opcji. Jedną z nich są plecaki odrzutowe, pozwalające w prostszy sposób przemieszczać się po planszach w pionie. Teraz nie będzie trzeba już korzystać z drabinek.

Poza tym poszczególne umiejętności mają mieć osobny czas resetowania, co umożliwi stosowanie zdolności niezależnie od siebie. W planach jest też ulepszenie sztucznej inteligencji przeciwników, z którymi przyjdzie graczom zmierzyć się w multiplayerze.

Pojawi się też cyfrowy sklep, w którym za pieniądze zdobyte podczas rozgrywki lub prawdziwą gotówkę użytkownicy kupią dodatkowe wyposażenie - w tym broń - do wykorzystania w trakcie zabawy sieciowej. Nabyć też będzie można znane z poprzedniej części specjalne karty.

Dokładna data premiery Mass Effect: Andromeda nie jest znana, ale produkcja powinna ukazać się na początku przyszłego roku. Tytuł zostanie wydany na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje