Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Nowe informacje na temat dodatku Stormblood do Final Fantasy XIV - ujawniono drugą klasę

W miniony weekend firma Square Enix podzieliła się ze światem porcją szczegółów na temat powstającego Stormblood - kolejnego rozszerzenia do Final Fantasy XIV.

Podczas imprezy FanFest, która odbyła się we Frankfurcie, ujawniono między innymi drugą klasę, która pojawi się w nadchodzącym dodatku - samuraja. Postać stawiać ma przede wszystkim na walkę w zwarciu.

Reklama

Bohater będzie posługiwał się kataną - twórcy przygotowują kilka rodzajów broni, a każda posiadać ma własną, unikalną pochwę. Ciekawostką jest fakt, że w walce protagonista zrobi użytek ze specjalnej energii zwaną "sen".

Postać dysponować ma trzema rodzajami mocy - śnieżną, księżycową i kwiecistą. Szczegółów na ten temat nie podano, ale można się spodziewać, że każda pozwoli wyprowadzać nieco inne ciosy, zadające przeciwnikom obrażenia.

To jednak nie wszystko, ponieważ wspomnianą energię będzie można magazynować w katanie. Po zgromadzeniu odpowiedniej ilości, samuraj wykorzysta zebrane zapasy, aby zadać znacznie potężniejsze ataki.

W przypadku zbroi, bohater skorzysta z pancerzy, które oryginalnie zarezerwowane były tylko dla klasy mnicha (monk). Poza tym osoby, które zdecydują się na zabawę zaprezentowanym przez twórców protagonistą, rozpoczną przygodę na 50. poziomie doświadczenia.

Jednocześnie ujawniono, że akcja dodatku osadzona zostanie na nowym kontynencie - Othard. Region składać się będzie ze starającej izolować się od reszty świata wyspy Higashi oraz państwa Doma.

Okazało się również, że podczas zabawy gracze staną przed zadaniem wyzwolenia nie tylko okupowanego przez imperium Garlean pustynnego Ala Mhigo, ale także i wspomnianego kraju. Twórcy obiecują, że w obu obszarach misje fabularne rozlokowane zostaną po połowie.

Pokazano też kilka nowych lokacji. Jedną z nich jest położone na wyspie Higashi portowe miasto Kugane. Z tego miejsca użytkownicy wybiorą się do kontrolowanego przez piratów morza rubinowego (w oryginale Ruby Sea), które zamieszkują Kojini - tubylcy zajmujący się handlem.

Natomiast w państwie Doma będziemy mogli zwiedzić region o nazwie Yanxia, a w czasie rozgrywki trafimy także do rozległych stepów Azim. W planach są też kolejne podziemia z wyzwaniami, w tym poziom z wrakami statków.

Na wyspie Higashi znajdzie się jeszcze Shirogane - dzielnica, w której kupimy mieszkania inspirowane kulturą japońską i dalekowschodnią. Nie będą jednak od razu dostępne - możliwość nabycia budynków pojawi się dopiero w późniejszym terminie.

Developerzy ze Square Enix ujawnili też, że pracują nad łatką, która doda pełnoprawne wsparcie dla PS4 Pro. Nie należy jednak spodziewać się graficznych wodotrysków - z pomocą łatki i większej mocy obliczeniowej potężniejszego modelu konsoli Sony chcą poprawić ogólną wydajność gry.

Zawiodą się jednak osoby, które liczyły na tryb VR. Twórcy testowali rzeczywistość wirtualną, ale nie zamierzają dostosowywać produkcji do tej technologii. Powody są proste - tytuł musiałby działać w co najmniej 60 lub 120 klatkach na sekundę, niezbędne byłoby też tworzenie specjalnej zawartości. To zaś zajęłoby zbyt dużo czasu.

Rozszerzenie Stormblood do Final Fantasy XIV ukaże się 20 czerwca na PC oraz konsoli PlayStation 4. Poniżej można obejrzeć efektowny zwiastun dodatku, będący filmikiem, który wyświetli się tuż po uruchomieniu sieciówki:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje