Nowa konsola Xbox faktycznie powstaje i posiada już własny kryptonim!

Do premiery kolejnej konsoli od Microsoftu dzielą nas jeszcze lata, ale o tym potencjalnym produkcie dużo ciekawych informacji jesteśmy w stanie się dowiedzieć z oficjalnych dokumentów złożonych Federalnej Komisji Handlu (FTC) w Stanach Zjednoczonych w sprawie przejęcia Activision Blizzard przez giganta z Redmond.

PS6 najwcześniej pod koniec 2027 roku?

Microsoft w pocie czoła dwoi się i troi, by do akcji przejęcia Blizzarda przekonać wszelkie możliwe organy regulacyjne, czyli m.in. wspomnianą Komisję Handlu w USA, Komisję Europejską oraz Urząd ds. Konkurencji i Rynków w Wielkiej Brytanii (CMA). W jednym 22-stronnicowym dokumencie pojawiła się ciekawa informacja, wskazująca na to, że nowa konsola od Sony, PlayStation 6 zadebiutuje najprawdopodobniej pod koniec 2027 lub na początku 2028 roku.

Nowa konsola Xbox ma już swój kryptonim

Teraz z kolei nieco więcej dowiedzieliśmy się z dokumentu złożonego przez Microsoft Federalnej Komisji Handlu. Nie były to jednak informacje o kolejnych dużych projektach Sony, a o nowej konsoli 10. generacji od giganta z Redmond.

Reklama

Analiza obszernego dokumentu wskazuje na to, że Microsoft opracował już własny kryptonim, który bezpośrednio przynależy do nadchodzącej konsoli Xboxa. Nazwa kodowa, jak z resztą możecie ujrzeć na grafice, została skrzętnie wycięta, ale wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z hasłem dwuwyrazowym składającym się z ok. 15 znaków.

Większość projektów Microsoftu posiada swoje kryptonimy. Posługując się przykładami konsol, wystarczy przytoczyć, że Xbox 360 oznaczony był jako Xenon - Xbox One jako Durango, z kolej Xbox Series X sygnowano jako Anaconda, natomiast Xbox Series S - Lockhart.

Aktualna nazwa nowej konsoli giganta pozostaje owiana tajemnicą. Choć być może faktycznie trwają już wstępne prace nad tym urządzeniem, nie należy się spodziewać jego debiutu przed 2025 rokiem. Najprawdopodobniej sprzęt pojawi się na rynku podobnie jak PlayStation 6 najwcześniej z końcem 2027 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xbox | Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy