Reklama

Nowa gra od twórcy Stardew Valley

​Nowa gra od twórcy Stardew Valley brzmi jak spełnienie marzeń fanów tej fenomenalnej produkcji, która od 2016 nie schodzi z piedestału i przyciąga coraz to nowe rzesze graczy. Czy społeczność skupiona wokół produkcji Erica "ConcernedApe" Barone'a powinna już zacierać ręce? Cóż... i tak, i nie.

Podczas pierwszego oficjalnego wydarzenia Stardew Valley Cup na Twitchu, Eric Barone udzielił odpowiedzi na wiele pytań, które od jakiegoś czasu nurtowały społeczność skupioną wokół tej farmerskiej gry. Jedno z nich dotyczyło - a jakże - modów pozwalających na branie ślubu z NPC-ami, których poślubić się nie da.

Barone wyjaśnił, że dodawanie kolejnych NPCów, którzy mogą zostać wybrankami serca, wiąże się z mnóstwem dodatkowej pracy - pisania dialogów, tworzenia zadań, czy projektowania kolejnych pomieszczeń. Sam pomysł uznał jednak za ciekawy. Zdradził zresztą, że chodzą mu po głowie dwie nowe postacie, które będzie można poślubić. Niestety - i tu pojawia się pierwsza zła wiadomość - nie jest to rzecz, nad którą teraz pracuje.

Reklama

Druga jest taka, że Barone nie jest pewny, czy Stardew Valley otrzyma jakąkolwiek nową aktualizację. Przypomnijmy, że w tym roku gra otrzymała największy update - łatkę 1.5, która wprowadziła sporo nowych elementów, całkiem nowy region i tryb co-op na podzielonym ekranie.

Gracze oczywiście od razu zaczęli spekulować na temat kolejnej aktualizacji i zmian, jakie mogłaby ona wprowadzać. Niestety, wygląda na to, że Barone chcę zakończyć swoją - trwającą już niemal dekadę (tak, tak - Barone zaczął pracować nad grą w 2011 roku!) - farmerską przygodę.

Czas na dobrą wiadomość! Jaka więc będzie nowa gra? Cóż - wiemy, że powstaje. Wiemy, że będzie pixelartowa, wiemy, że będzie grą 2D z widokiem z góry oraz to, że pod pewnymi względami będzie przypominać Stardew Valley. Na pewno jednak nie będzie kolejnym farmerskim tytułem. Czy okaże się równie dużym hitem? Trzymamy kciuki!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy