Reklama

Nowa gra LEGO Star Wars w produkcji

​Star Wars Jedi: Fallen Order to nie jedyny rozwijany obecnie projekt w uniwersum "Gwiezdnych wojen". Źródłem nowin ponownie jest impreza Star Wars Celebration, podczas której Matt Wood z dźwiękowego studia Skywalker Sound potwierdził, że pracuje nad nowym tytułem LEGO Star Wars.

Nie jest to oficjalne potwierdzenie ze strony wydawcy tych gier - firmy Warner Bros. - lecz wydaje się, że deweloper wybiegł po prostu przed szereg i czeka go zapewne poważna rozmowa dyscyplinarna. Nie zazdrościmy, ale dobrze wiedzieć, że wrócimy do "Gwiezdnych wojen" w wydaniu klockowym.

Studio Skywalker Sound należy do Disney’a, która to firma posiada oczywiście prawa do licencji Star Wars. Jak sugeruje sama nazwa, Skywalker Sound zajmuje się efektami dźwiękowymi, muzyką, edycją dźwięków, nagrywaniem głosów i tak dalej, współpracując przy wszystkich projektach Lucasfilm.

Reklama

Po co udział tego studia przy grze wideo? Otóż Skywalker Sound posiada przebogatą bibliotekę plików zarejestrowanych dla przeróżnych filmów na przestrzeni lat. Tymi materiałami często dzieli się właśnie z innymi podmiotami, takimi jak właśnie deweloperzy zajmujący się produkcją gier wideo.

Tymczasem seria LEGO Star Wars pozostaje jedną z popularniejszych marek w świecie klockowych produkcji i doczekała się już pięciu odsłon, począwszy od oryginalnego LEGO Star Wars: The Video Game z 2005 roku, bazującego na prequelach i wydanego jeszcze na Gamecube, PS2 oraz Xbox.

Ostatnia produkcją było LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy z 2016 roku. Dane na temat sprzedaży są dość przeterminowanie, ale już w maju 2009 roku mówiło się, że seria LEGO Star Wars osiągnęła nakład 20 milionów egzemplarzy, a do tego czasu wydano tylko trzy tytuły.

Teraz, dziesięć lat później i przy dwóch dodatkowych grac, jest już zapewne znacznie lepiej. Nie znamy obecnie szczegółów na temat nadchodzącego tytuł, lecz ten ma być podobno bardzo ambitny i oparty o wydarzenia z dwóch najnowszych filmów, "Ostatni Jedi" i The Rise of Skywalker.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama