Reklama

Nowa Forza Motorsport - twórca zapowiada rewolucję w wyścigach

​Chris Esaki, dyrektor kreatywny w pracach nad nową odsłoną Forzy Motorsport, zapowiada olbrzymi skok generacyjny.

Esaki wystąpił w programie Forza Monthly na YouTube, w którym opowiedział co nieco o grze. Zapowiedział, że gracze mogą spodziewać się po niej prawdziwej rewolucji, która wyniesie wirtualne ściganie się na zupełnie nowy poziom.

Według niego zmiany wprowadzone podczas prac nad ósmą odsłoną serii (nazwaną po prostu Forza Motorsport) są większe niż te w edycjach od czwartej do siódmej razem wzięte. "Ósemka" ma przynieść olbrzymi generacyjny skok.

Póki co nie możemy liczyć na zbyt wiele szczegółów, ale Esaki zdradził nieco szczegółów. W nowej Forzy Motorsport zetkniemy się m.in. z niespotykanym dotąd realizmem w fizyce i prowadzeniu samochodów. Jako przykład twórca podał, że każda z opon będzie miała od teraz aż osiem punktów styków z podłożem, zamiast, tak jak dotychczas, zaledwie jednego.

Reklama

Kontakt ten będzie śledzony z częstotliwością 360 Hz (360 cykli na sekundę), podczas gdy do tej pory wartość ta wynosiła raptem 60 Hz (60 cykli na sekundę). O wiele bardziej realistyczne niż dotychczas ma być także np. przejeżdżanie po pofalowanych krawężnikach.

Niedawno zakończyły się zamknięte beta testy nowej Forzy Motorsport. Gracze mogli w niej przetestować wąski wycinek gry, ale według Evansa to wystarczyło, by przekonali się, jakie twórcy mają podejście do takich kwestii, jak systemu fizyki oraz realizmu. Jednak na więcej informacji o nowej "ścigałce" Turn 10 Studios musimy jeszcze poczekać.

Forza Motorsport powstaje prawdopodobnie jedynie z myślą o pecetach oraz Xboksach Series X|S. Gra oczywiście nie pojawi się na PlayStation. Nie wiadomo natomiast, czy jej twórcy nie przygotują także wersji na Xboksy One.

Niezależnie od tego, jedno jest pewne - Turn 10 Studios zamierza przygotować iście next-genowe wyścigi. A kiedy będzie nam dane w nie zagrać? Póki co nie znamy nawet przybliżonej daty premiery. Są raczej niewielkie szanse na to, że Forza Motorsport wjedzie na tory już w tym roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje