Nowa aktualizacja gry Minecraft skupi się na obszarach wodnych

​Twórcy gry Minecraft nie próżnują i stale rozbudowują projekt. Developerzy ujawnili pierwsze szczegóły na temat kolejnej aktualizacji, która skoncentruje się na obszarach wodnych.

Podczas zorganizowanej w miniony weekend imprezy Minecon Earth studio Mojang zapowiedziało następną łatkę produkcji - Update Aquatic. Zgodnie z nazwą, autorzy położą nacisk elementy związane z obszarami wodnymi.

Przede wszystkim pojawią się różne rodzaje oceanów, różniące się od siebie panującą w głębinach temperaturą. Poziom ciepła wpłynie na występującą florę i faunę, a więc typy ryb, wodorostów czy koralowców.

Autorzy udoskonalą również fizykę wody, dzięki czemu wznoszenie różnego rodzaju obiektów na głębokościach powinno stać się łatwiejsze. Pojawią się także delfiny, które będą o tyle przydatne, że pomogą w odnalezieniu skarbów znajdujących się w pobliżu wraków statków czy lodowców.

Reklama

Developerzy przygotowują również system, który pozwoli chwytać niczego niespodziewające się ryby za pomocą wiadra. Następnie gracze staną przed możliwością przeniesienia złapanych stworzeń do swojej cyfrowej bazy w celu stworzenia akwarium z różnymi okazami.

Natomiast w zorganizowanym przez twórców głosowaniu fani Minecrafta podjęli decyzję, aby przeciwnikiem dodanym w aktualizacji była latająca płaszczka. Istota atakuje w większych grupach, za ofiarę obierając sobie głównie zmęczonych bohaterów.

W walce z wrogami - zarówno nowym, jak i dotychczasowymi - gracze zrobią użytek z trójzębu, który trafi do gry w ramach łatki. Narzędziem można atakować niczym zwykłym mieczem, ale nie zabraknie też opcji rzucania bronią. Co ciekawe, po zastosowaniu zaklęcia, gadżet wróci do właściciela po każdym rzucie.

Dokładna data premiery Update Aquatic nie jest na razie znana. Patch powinien jednak ujrzeć światło dzienne wiosną przyszłego roku na większości platform sprzętowych. Jednocześnie poinformowano o opóźnieniu pakietu tekstur w rozdzielczości 4K i pozwalających na zabawę z posiadaczami innych urządzeń serwerów dla właścicieli konsoli Nintendo Switch. Oba elementy ukażą się w 2018 roku.

Poniżej można obejrzeć materiał prezentujący nowości zmierzające do Minecrafta w "wodnej" aktualizacji:

Na deser - zwiastun pakietu tekstur w rozdzielczości 4K z udziałem znanej z serialu Supergirl aktorki Melissy Benoist:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Minecraft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy