Reklama

Notch przestał się gniewać na Facebooka i Oculus Rifta

Kiedy Facebook wykupił Oculus Rifta, Markus "Notch" Persson się obraził - na tyle, że anulował prace nad Minecraftem w wersji na gogle VR.

Teraz jednak - jak sam twierdzi - mu przeszło. Czy to oznacza, że jego produkcja zostanie mimo wszystko przystosowana do rzeczywistości wirtualnej? Gdy pojawiły się pierwsze informacje o przejęciu Oculus Rifta przez Marka Zuckerberga i spółkę, wywołało to sporo kontrowersji.

Wśród niezadowolonych był też Notch, który w akcie protestu przerwał prace nad Minecraftem w wersji VR. Teraz jednak na Twitterze projektanta pojawił się taki oto wpis: "A teraz przestaję się smucić z powodu wykupienia Oculusa przez Facebooka. Teraz przykro mi ze względu na dziurę w moich ulubionych skarpetkach".

Reklama

Notchowi odpowiedział szybko John Carmack - do niedawna guru technologiczne w id Software, który od jakiegoś czasu pracuje w Oculus Rifcie. Jak napisał: "Powiedz tylko słowo, wyślij źródło, a ja upewnię się, że będzie działało na dobrze-wiesz-czym..."

Nie trudno zgadnąć, że chodzi najprawdopodobniej o Minecrafta w wersji na Oculus Rifta. Nie powiedziano tego wprost, ale całkiem możliwe, że Notch zdecydował się albo zdecyduje wznowić prace nad dostosowaniem gry do gogli VR.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy