Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Notch przestał się gniewać na Facebooka i Oculus Rifta

Kiedy Facebook wykupił Oculus Rifta, Markus "Notch" Persson się obraził - na tyle, że anulował prace nad Minecraftem w wersji na gogle VR.

Teraz jednak - jak sam twierdzi - mu przeszło. Czy to oznacza, że jego produkcja zostanie mimo wszystko przystosowana do rzeczywistości wirtualnej? Gdy pojawiły się pierwsze informacje o przejęciu Oculus Rifta przez Marka Zuckerberga i spółkę, wywołało to sporo kontrowersji.

Reklama

Wśród niezadowolonych był też Notch, który w akcie protestu przerwał prace nad Minecraftem w wersji VR. Teraz jednak na Twitterze projektanta pojawił się taki oto wpis: "A teraz przestaję się smucić z powodu wykupienia Oculusa przez Facebooka. Teraz przykro mi ze względu na dziurę w moich ulubionych skarpetkach".

Notchowi odpowiedział szybko John Carmack - do niedawna guru technologiczne w id Software, który od jakiegoś czasu pracuje w Oculus Rifcie. Jak napisał: "Powiedz tylko słowo, wyślij źródło, a ja upewnię się, że będzie działało na dobrze-wiesz-czym..."

Nie trudno zgadnąć, że chodzi najprawdopodobniej o Minecrafta w wersji na Oculus Rifta. Nie powiedziano tego wprost, ale całkiem możliwe, że Notch zdecydował się albo zdecyduje wznowić prace nad dostosowaniem gry do gogli VR.

Dowiedz się więcej na temat: Minecraft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje