Reklama

No to doczekaliśmy się blokady regionalnej na aktywacje gier na Steamie

Wygląda na to, że Valve postanowiło jakoś "poradzić sobie" z rosyjską walutą, która ostatnio bardzo traci na wartości. Wprowadzono więc blokadę regionalną na aktywacje gier - blokadę, która sprawi, że kupionych w Rosji kluczy nie będzie dało się aktywować w Polsce.

O tym, co dzieje się w Rosji, przeczytać możecie na przykład TUTAJ. W skrócie: rubel ma się bardzo słabo, a to sprawia, że np. cena trzeciego Wiedźmina wynosi tam około 10 euro. Valve, nie chcąc niszczyć sobie biznesu, postanowiło wprowadzić więc blokadę regionalną, która sprawia, że nie będziemy w stanie aktywować na naszym koncie kluczy kupionych w niektórych państwach. Na liście znajduje się m.in. Ukraina, Białoruś, Rosja, Argentyna, Brazylia, Chile, Turcja czy Indonezja.

Reklama

Blokada regionalna nie dotyczy terenów Europy Zachodniej czy Stanów Zjednoczonych. Nie dotyczy też kopii pudełkowych i wiąże się tylko z aktywowaniem klucza na swoim koncie: jeżeli kupicie grę w Rosji, będąc na terenie Rosji, to możecie ją bez problemu aktywować. Jeżeli kupicie ją za pomocą jakiejś strony internetowej, to klucz na terenie Polski nie zadziała.

Jeżeli znajdziecie więc jakieś klucze w "okazyjnych cenach", to uważajcie, bo możecie wyrzucić pieniądze w błoto. To samo dotyczy prezentów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje