Reklama

No Man's Sky otrzyma darmowe DLC i trafi na nową platformę

​Twórcy kontrowersyjnego No Man’s Sky nie rezygnują z dalszego rozwijania gry. Zapowiedzieli kolejny dodatek oraz plany wydania tytułu na nowej platformie sprzętowej.

Jak poinformowali developerzy ze studia Hello Games, produkcja otrzyma rozszerzenie o nazwie Next. Szczegółów na temat DLC nie ujawniono zbyt wiele - wiadomo jedynie, że zostanie udostępniony za darmo.

Autorzy opublikowali jedynie trzy obrazki pochodzące z dodatku. Pierwszy przedstawia dryfujący w przestrzeni kosmicznej statek, a kolejny zabudowania na niesprecyzowanej planecie. Ostatnia ilustracja prezentuje zaś pojazd na globie z trawiastym terenem.

Dokładna data premiery rozszerzenia Next nie jest na razie znana. Zapewniono jednak, że bezpłatne DLC powinno ujrzeć światło dzienne latem tego roku. Wówczas pojawi się na wszystkich urządzeniach, na których wydano podstawową grę.

Reklama

Jednocześnie poinformowano, że No Man’s Sky zawita na kolejną - po PC i PlayStation 4 - platformę. Produkcja ukaże się na Xbox One. Terminu debiutu nie ujawniono, aczkolwiek niewykluczone, że wersja powstająca z myślą o konsoli Microsoftu ujrzy światło dzienne wraz z następnym dodatkiem.

Twórcy obiecują, że gra skorzysta z możliwości mocniejszego modelu sprzętu od koncernu z Redmond oznaczonego literą X. Nie zabraknie więc możliwości zabawy w rozdzielczości 4K oraz obsługi graficznego trybu HDR. Wydawcą jest firma 505 Games.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy