Reklama

Nioh 2 z premierą na PC i aktualizacją na PS5

​Seria Nioh to jeden z najciekawszych "klonów" cyklu Dark Souls na rynku. Druga część produkcji japońskiego Team Ninja ukazała się na PlayStation 4 już w marcu ubiegłego roku, zbierając wysokie oceny. Teraz nadszedł czas na konwersję PC oraz - przy okazji - natywne wydanie na PlayStation 5.

Jeśli mowa o odsłonie na komputery osobiste, to NiOh 2: The Complete Edition - jak sugeruje sam tytuł - zawiera nie tylko podstawową kampanię fabularną w mitycznej Japonii , ale również wszystkie trzy fabularne DLC, które zostały zaprezentowane graczom po premierze - ostatnie w grudniu.

Produkcja - jak na inspiracje "Souls" przystało - wyróżnia się wyśrubowanym poziomem trudności. Do tego akcja umieszczona w latach 1500, ale w realiach pełnych potworów z japońskiej mitologii. Jest też polityczna intryga, mnóstwo broni do znalezienia, magiczne transformacje postaci i tak dalej.

Reklama

Recenzje wersji PC na Steamie są raczej pozytywne, ale nie brakuje także narzekań - głównie dotyczących płynności działania na komputerach osobistych, zwłaszcza przy większym natężeniu akcji, czarów i ataków na ekranie - a takich momentów z całą pewnością w tytule nie brakuje.

Wśród minusów wymienia się także... skomplikowane sterowanie. Wiele z poleceń, które na konsolowych padach wykonujemy poprzez połączenie kilku przycisków, twórcy zamienili teraz na osobne przyciski na klawiaturze. Które? Tego doszukamy się w opcjach, co nie zawsze komfortowe.

Jednocześnie na PlayStation 5 wydano specjalną aktualizacją dla Nioh 2. Co bardzo ciekawe w obliczu problemów z wydajnością na bardzo mocnych nawet PC, tutaj twórcy wprowadzili nawet tryb umożliwiając zabawę w nawet... 120 klatkach na sekundę, oczywiście przy niższej rozdzielczości.

Co tego otrzymujemy dwa pozostałe tryby, znane już z wersji PlayStation 4: "tryb akcji" w 60 klatkach na sekundę i mniejszą ostrością obrazu, lub też "tryb filmowy" w 30 FPS, ale przy wyższej rozdzielczości. Wydaje się, że takie podejście w tej generacji już teraz staje się standardem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy