Reklama

Nintendo zamieni fabrykę w galerię wypełnioną swoimi produktami

​Fabryka Nintendo w prefekturze Kioto, nosząca nazwę Nintendo Uji Ogura Plant, zostanie przekształcona w przeciągu najbliższych kilku lat w specjalną galerię. Wystawione w niej zostaną nie dzieła sztuki, a różnorakie produkty firmy (chociaż można argumentować, że również są one formą sztuki).

Wstępna nazwa galerii to "Nintendo Gallery", aczkolwiek firma wskazuje, że coś może się jeszcze w tej kwestii zmienić. Jako prawdopodobną datę jej otwarcia wskazano rok fiskalny 2023 - nie należy go mylić z rokiem kalendarzowym. Ten rok fiskalny rozpocznie się 1 kwietnia 2023 roku i zakończy 31 marca 2024. Nintendo podzieliło się tą grafiką, pokazującą, jak mniej więcej galeria ma wtedy wyglądać:

Nintendo Uji Ogura Plant to fabryka dość wiekowa, w związku z czym wymaga ona sporych renowacji i przeróbek. Otwarto ją w 1969 roku (wtedy nosiła jeszcze nazwę Uji Plant - Ogura została dodana do nazwy w 1988 roku). Swego czasu wykorzystywano ją do produkcji kart do gry, a także jako centrum napraw uszkodzonych produktów.  W 2016 roku te zadania przejęła jednak inna fabryka i zaczęto się zastanawiać, co można zrobić z tymi budynkami.

Reklama

Nintendo ostatecznie zdecydowało się na zbudowanie galerii, aby "podzielić się z opinią publiczną historią i filozofią rozwoju produktów Nintendo". Nie bez znaczenia był też fakt, że japońskie władze mają w planach rozbudowę pobliskiej stacji kolejowej Ogura Station.

To niejedyna atrakcja dla fanów Nintendo w regionie

Stosunkowo niedawno Nintendo otworzyło swój park rozrywki o nazwie Super Nintendo World. Jest on ulokowany co prawda nie w Kioto, ale stosunkowo niedaleko - w okolicy Osaki, a konkretnie w siedzibie Universal Studios Japan. Przypomina on trochę to, co fani Harry’ego Pottera mogą znać z dwóch połączonych parków rozrywki noszących nazwę The Wizarding World of Harry Potter, ulokowanych w Stanach Zjednoczonych.

Są tam różnego rodzaju przejażdżki i inne tego typu atrakcje, sklepiki z gadżetami oraz restauracje. Fani firmy również znajdą tam sporo ciekawostek i reliktów z historii Nintendo, aczkolwiek o ile Super Nintendo World jest ukierunkowany na typowo lunaparkową rozrywkę, tak Nintendo Gallery będzie zapewne bardziej, cóż - galerią do zwiedzania. To jednak tylko spekulacje, ponieważ dotychczas ujawniono na jej temat dość niewiele.

Jako ciekawostkę można też dodać, że w Kioto zlokalizowana jest główna siedziba Nintendo, aczkolwiek nie jest to szczególnie ekscytujący budynek, a raczej zwykłe biuro (chociaż fani i tak chętnie do niego podróżują).

Podoba Wam się ten pomysł Nintendo? Chcielibyście odwiedzić Nintendo Gallery? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Dowiedz się więcej na temat: Nintendo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje