Reklama

Nintendo radzi, żeby ładować baterie Switcha co pół roku

​Japoński oddział Nintendo poradził posiadaczom swojej konsoli, żeby ładować baterie co pół roku. Wszystko po to, aby była ona zdatna do użytku i nie sprawiała niepotrzebnych kłopotów.

Konsole przenośne z wewnętrznymi bateriami wymagają okresowego ładowania, żeby zachować dobrą żywotność, z kolei rozładowana bateria pozostawiona bez źródła energii przez dłuższy czas może stać się niezdatna do działania.

O tym fakcie przypomniało swoim fanom Nintendo, które we wpisie poradziło, żeby ładować baterie konsoli co pół roku i potwierdziło, że jeżeli Switch stał długo nieużywany, to jego bateria może stać się nieładowalna. Oczywiście z rady powinni skorzystać użytkownicy, którzy korzystają ze Switcha mobilnie i nie trzymają go cały czas w docku lub posiadają wersję Lite.

Reklama

O konieczności okresowego ładowania baterii tego rodzaju urządzenia myślało zapewne niewiele osób, ale jak widzimy jest to dość ważna sprawa, jeżeli chcemy, by konsola była nadal w dobrym stanie. Warto wspomnieć, że hakerzy zdołali złamać wszystkie modele Nintendo Switch, lecz producent nie zostawił sprawy samej sobie i wypowiedział tej grupie wojnę.

Japończycy poprosili sąd w Stanach Zjednoczonych o nałożenie stałej blokady sprzedaży pirackich narzędzi do konsoli na terenie USA. Co ciekawe obecna przeróbka jest na tyle doskonała, że firma ma kłopoty ze skutecznym zbanowaniem nieuczciwych graczy oraz ich sprzętu.

Również w Polsce przeróbki Switcha cieszą się niemałą popularnością na aukcjach internetowych więc należy mieć nadzieję, że producent coś z tym fantem zrobi.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy