Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Nintendo prosi, by nie wciskać polityki do Animal Crossing

​Animal Crossing: New Horizons to szalenie popularna produkcja na Nintendo Switch, a jej główną cechą jest możliwość zbudowania własnej wyspy - oraz możliwość odwiedzania wysp innych graczy. To doprowadziło do tego, że przeróżne marki i osoby wykorzystują sytuację do marketingu.

W sierpniu tajwański oddział sieci IKEA przygotował katalog wewnątrz Animal Crossing, a do działania ruszyli także politycy. Pomysł spodobał się szczególnie kandydatowi na prezydenta USA z partii republikańskiej, Joe Bidenowi. Wszystko to znacznie mniej podobna się jednak firmie Nintendo.

Reklama

Japońska korporacja od zawsze stara się być bowiem jak najbardziej przyjacielska i pro-rodzinna. Dlatego też wciskanie polityki do kolorowej produkcji o sadzeniu kwiatków i łapaniu motyli nie do końca przypadło do gustu firmie. Dlatego też przygotowano nowy dokument z wytycznymi.

"Wytyczne korzystania z Animal Crossing: New Horizons dla firm i organizacji" zaczynają się od dość standardowych zapisów, mówiących między innymi o tym, by nie robić w grze nic, co mogłoby być niezgodne z przyznaną jej kategorią wiekową oraz by "nie oszukiwać innych". Brzmi sensownie.

Dalej mamy jednak: "Prosimy powstrzymać się przed używaniem gry w nieodpowiedni sposób, lub do tworzenia wewnątrz gry treści, które mogą zostać uznane za wulgarne, dyskryminujące lub obraźliwe. Prosimy też, by powstrzymać się przed przenoszeniem polityki do gry" - napisano w dokumencie.

Joe Biden jest zapewne zadowolony, że wybory już się zakończyły, bo choć powyższe "wytyczne" to tylko wskazówki, których nie trzeba się trzymać, to Nintendo słynie przecież także z wyjątkowo agresywnych prawników, którzy zapewne znaleźliby jakieś kruczki i usunęli niewygodne treści z gry.

Pozostaje pytanie na temat tego, co jest polityką w grze, a co nie jest? Wyspa przygotowano dla Bidena, pełna reklamówek wyborczych, zapewne jest pewną przesadą, ale co z Alexandrią Ocasio-Cortez, która to kongresmenka w całkiem normalny sposób odwiedzała wyspy innych graczy?

Dowiedz się więcej na temat: Animal Crossing

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje