Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Nintendo próbuje podbić serca graczy kartonowymi akcesoriami

​Firma Nintendo znana jest z eksperymentowania i wprowadzania na rynek nietypowych rozwiązań. Najnowszy pomysł firmy może ponownie wnieść nieco świeżości do branży. Japoński gigant zapowiedział Nintendo Labo, które są... kartonowymi akcesoriami.

Założenia zaprezentowanego projektu są zadziwiająco proste. Koncern przygotowuje tak zwane Toy-Cony, czyli przeznaczone do samodzielnego złożenia tekturowe obiekty, które można podłączyć do tabletu konsoli Switch i kontrolerów Joy-Con.

Reklama

Każda z konstrukcji otrzyma specjalną produkcję, wykorzystującą możliwości danego "przedmiotu". Przykładem jest wędka, dla której Nintendo przygotowuję grę polegającą - jak nietrudno się domyślić - na łowieniu wirtualnych ryb.

Toy-Cony używają kontrolerów Joy-Con, które za pomocą kamery na podczerwień komunikują się z konsolą i tabletem. Dołączone oprogramowanie wyjaśni, w jaki dokładnie sposób funkcjonują poszczególne obiekty. Działanie Labo prezentuje opublikowany film, który obejrzeć można poniżej.

W złożeniu tekturowych konstrukcji pomoże zaś interaktywna instrukcja, która krok po kroku poprowadzi przez proces łączenia ze sobą różnego rodzaju elementów. Poza tym pojawi się możliwość przyozdabiania "budowli".

Nintendo Labo zadebiutuje 27 kwietnia w Europie. Na razie japoński koncern planuje dwa pakiety - Variety Kit i Robot Kit. Za pierwszy zainteresowani zapłacą 69,99 dolarów (około 238 zł), a za drugi 79,99 dolarów (ok. 273 zł). Oficjalnych cen w euro lub złotówkach na razie nie podano.

W skład tańszego zestawu wejdą dwa zdalnie sterowane samochody, wędka, dom, kierownica od motocyklu oraz pianino. W droższym znajdzie się zakładany strój robota. Ponadto do sprzedaży trafi jeszcze kosztująca 9,99 dolarów (ok. 34 zł) paczka z naklejkami do umieszczenia na kartonowych tworach.

Poniżej można obejrzeć wspomniany materiał przedstawiający główne założenia nietypowych akcesoriów:

Dowiedz się więcej na temat: Nintendo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje