Nintendo i Niantic ponownie łączą siły. Twórcy Pokemon Go szykują grę Pikmin wykorzystującą AR

​Pięć lat temu Nintendo połączyło siły z Niantic Labs, czego owocem było Pokémon Go, czyli gra mobilna wykorzystującą rozszerzoną rzeczywistość, która cieszyła się ogromną popularnością. Firmy postanowiły ponownie nawiązać współpracę i stworzyć kolejny mobilny tytuł.

Nie da się ukryć, że szaleństwo Pokémon Go szybko ogarnęło niemal cały świat, ale gra zaczęła też szybko tracić użytkowników, gdyż sama rozgrywka, choć innowacyjna i ciekawa w pierwszym kontakcie, okazała się dość płytka. Niemniej tytuł ten pobrano przeszło miliard razy i pomimo iż był produkcją free-to-play, wygenerował ponad 6 mld przychodu. Nintendo i Niantic Labs zamierzają powtórzyć ten sukces i ponownie spróbować z grą opartą na popularnej marce od Big N.

Tym razem będzie to Pikmin, który jest serią gier logicznych stworzonych przez Shigeru Miyamoto. Nie wiemy jeszcze zbyt wiele o tytule, ale wydaje się, że jest on skoncentrowany na aktywności fizycznej, aby "uwzględnić rozgrywkę zachęcającą do chodzenia i sprawiającą, że chodzenie jest bardziej przyjemne". Według COO Niantic, Megan Quinn, Niantic jest wyłącznym partnerem Nintendo w zakresie aplikacji AR, a gra pojawi się jeszcze w tym roku.

Reklama

Jest to pierwsza gra wyprodukowana przez Niantic Tokyo Studio i zgodnie z komunikatem prasowym Nintendo jest pierwszą z serii tytułów, które wspólnie opracują. Szef Niantic Tokyo Studio, Tatsuo Nomura, napisał na Twitterze, że jest to "niezwykła" gra i nie będzie się nazywać Pikmin Go. Zainteresowani mogą już dokonywać wstępnej rejestracji. Raczej trudno spodziewać się tu tak ogromnego sukcesu jak w przypadku Pokemon Go, gdyż Pikmin nie cieszy się tak dużą popularnością jak Pokemony, ale nie ma wątpliwości, że będzie to kolejny mobilny hit.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy