Reklama

Nintendo: Bayonetta 2 w 2014, figurki NFC, tańsze gry dla krajów rozwijających się

​Zakończyło się spotkanie Nintendo z inwestorami, na którym poznaliśmy kilka interesujących szczegółów na temat przyszłości firmy - w tym nowego sprzętu i planów wydawniczych.

Okazuje się między innymi, że Nintendo zamierza wypuścić figurki ze swoimi postaciami wyposażone w technologię zbliżeniową, dzięki którym każdy będzie miał swojego spersonalizowanego Mario.

Po pierwsze, przybliżone daty premier: Bayonetta 2 ukaże się w Japonii jeszcze tego lata, w przypadku Europy przy nazwie gry widnieje natomiast "2014". Podobnie w przypadku "X" od Monolith Software oraz Hyrule Warriors. Yarn Yoshi, Shin Megami Tensei X Fire Emblem oraz nowe The Legend of Zelda (wszystkie to tytuły robocze) nie mają jeszcze daty, czyli prawdopodobnie nie zostaną wydane w tym roku.

Reklama

W czerwcu otrzymamy aktualizację Wii U, o której już wspominaliśmy - skróci ona czas od uruchomienia konsoli do całkowitego włączenia gry poprzez załadowanie szybkiego ekranu wyboru gier, bez konieczności uruchamiania całego systemu operacyjnego. Przyspieszy to cały proces o 20 sekund, a zważywszy na to, że już teraz trwa niewiele dłużej, grę włączać będziemy błyskawicznie.

Wspomniana wczoraj aplikacja towarzysząca Mario Kart 8 będzie się nazywała po prostu "Mario Kart TV" i ukaże się w okolicach premiery gry.

Największą bombą spotkania były figurki NFC. Na E3 zobaczymy więcej, ale już teraz kilka rzeczy wiemy na pewno.

Po pierwsze, Nintendo wypuści figurki wyposażone w technologię Near-Field Communication (czyli zbliżeniówkę znaną nam na przykład z PayPass w kartach bankomatowych). Oznacza to mniej więcej, że każdy będzie miał swojego spersonalizowanego Mario czy Linka, z danymi zapisywanymi na figurce i odczytywanymi oraz nadpisywanymi w różnych grach Nintendo - również tych już istniejących.

Można to porównać do Skylanders czy Disney Infinity, tylko z różnymi postaciami Nintendo i bez ograniczeń zamykających dane w jednej grze. Będzie się to nazywało NFP - NFC Featured Platform albo Nintendo Figurine Platform.

Technologia NFC obsługiwana jest przez GamePad w Wii U, ale nie tylko - Nintendo zamierza wkrótce wydać odbiornik, który umożliwi to samo na 3DS-ie. Oczywiście plan jest taki, żeby każda kolejna konsola koncernu obsługiwała NFC bez żadnych przystawek.

Figurki będą działać z grami na Wii U od końca tego roku, od przyszłego zaś z grami na 3DS-a. Na E3 zobaczymy ponoć więcej figurek i tytułów zaprojektowanych z myślą o nich.

Nintendo przygotowuje już nową generację sprzętu - prace nad czymś takim nie trwają miesiącami, a latami - ale niczego na razie nie ogłasza i nie wiadomo, kiedy taki sprzęt pokaże. Iwata powiedział na spotkaniu, że nie mają problemów z wymyśleniem kolejnych konsol, ale dopóki obecni użytkownicy nie będą zadowoleni, nie ma mowy o wypuszczaniu następnej generacji sprzętu.

Co do wschodzących rynków - czyli na pewno Chin, ale może też i Polski - Iwata po raz kolejny podkreślił, że 30-60 dolarów za grę to za dużo, a rozwijające się państwa muszą dostać inną ofertę niż te bogate.

I na koniec informacja na temat platformy "Quality of Life", czyli tajemniczej, "nie-noszonej" technologii, która będzie miała za zadanie poprawić jakość naszego życia: zostanie ona wydana w przyszłym roku fiskalnym, a więc po marcu 2015 roku.

Dowiedz się więcej na temat: Nintendo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje