Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

"Ninja" odszedł z Twitcha! Wybrał witrynę Microsoftu

​Jeden z największych streamerów na świecie Tyler "Ninja" Blevins zdecydował się na kolejny krok w swojej internetowej karierze. Amerykański gracz Fortnite’a opuścił platformę Twitch.tv i podpisał umowę z inną platformą do streamowania - mixer.com. Według źródeł zarobił na tym transferze kilkaset milionów dolarów.

Blevins już drugi rok jednym z czołowych streamerów na świecie. To właśnie do 28-latka ze Stanów Zjednoczonych należy rekord widzów jednocześnie obecnych podczas transmisji. Wówczas, gdy "Ninja" grał wspólnie z kanadyjskim raperem - Drake’iem, Blevinsa odwiedziło pół miliona widzów. Rekord ten nie jest pobity do dzisiaj przez żadnego pojedynczego streamera i wiele wskazuje na to, że jeszcze długo zostanie on nienaruszony.

Reklama

Amerykanin dokonał bardzo zaskakującej decyzji w swojej streamerskiej karierze. "Ninja" bowiem zaprzestał swojego transmitowania z grania na popularnej platformie Twitch.tv. Teraz miejscem wirtualnych spotkań z jego widzami będzie założona przez Microsoft witryna mixer.com. ESPN, powołując się na swoje źródła podaje, ze Amerykanin podpisał aż sześcioletni kontrakt. Przez zainkasował bagatela 932 miliony dolarów za ten okres.

Decyzja o opuszczeniu Twitcha przez popularnego streamera wywołała falę komentarzy. Wielu obserwatorów zarzuca "Ninjy" fakt, że subskrybenci jego kanału na Twitchu mogą być nieco oszukani, gdyż Amerykanin opuścił platformę praktycznie z dnia na dzień i osoby subskrybujące kanał na kolejny miesiąc nie będą mogli korzystać z tego, za co zapłacili.

Informacja odbiła się szerokim echem w świecie esportu oraz gamingu. Tak dużego transferu pomiędzy platformami do streamowania jeszcze nigdy nie było w historii gier video. Być może ten ruch otworzy kolejne transfery twórców internetowych między platformami.

Dowiedz się więcej na temat: twitch.tv

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje